Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta nélkül, csak kalória...

Diéta nélkül, csak kalória mínuszban lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Nézegetem az emberek "átalakulásait", hogy milyen jól lefogynak, meg utána szoktam olvasgatni a diétának.

De mindig ott kötök ki, hogy senki sem simán csak kalória mínuszban van, hanem mindig valamilyen "módszert" követ.

Mindenki vagy, keto-zik, vagy atkins diétázik, vagy időszakos böjtölést csinál, vagy keveri őket, vagy valami más fajta diétát csinál.


De még nem láttam olyat aki csak a kalóriákra figyel, semmi másra és látványosan lefogyott volna, 10% tzs-re vagy az alá.


Szóval most az lenne a kérdésem, hogy simán csak kalória deficittől le lehet fogyni 10% tzs alá, úgy hogy a kalóriákon kívül nem figyelek semmire, azt eszem amit akarok?



2018. aug. 17. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol látod ezeket...
2018. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam olyan testépítőt, aki ilyen divatdiétákkal foglalkozna, mint a keto vagy Atkins, és nem is böjtölnek.

De nemcsak a kalóriákat kell számolni, hanem a makrókat is.

Egyébként számomra nem derült ki, hogy mit szeretnél. Fogyni? Mert ilyeneket inkább a fogyókúra kategóriában szoktak kérdezni.

2018. aug. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, fogyni szeretnék.


Csak ugye, ha én nem figyelek semmire, csak eszem ami jólesik, akkor általában olyat eszek aminek magas a GI-je. Így azt amit ettem megnöveli a vércukromat, ezáltal a zsírbontó hormonom (inzulin) a bevitt szénhidrátot fogja lebontani glükózzá és az ad energiát. Nem pedig a zsírt fogja lebontani energiának.


És így jött a kérdés, hogy akkor mégis hogy fogynék le, ha nem használja a testem a zsírt.

2018. aug. 17. 11:12
 4/16 anonim ***** válasza:

Én ha kevesebbet eszem, akkor fogyok, tök mindegy a GI.

Annál fontos, akinek már van valami problémája.

Egyébként a 10%-os tzs eléggé irreális cél egy átlagembernek.

2018. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ha nem versenyzel felejtsd el a 10%-os tzs-át értelmetlen
2018. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 BlodDrunk ***** válasza:

Senki nem kcal-t számol legalább is aki érdemben foglalkozik a témával.

Makrót kell számolni,ha az jó akkor kcal is.


Fordítva már egyáltalán nem igaz.

2018. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kardiózni kell és kcal minusz

Kardió nélkül nem lesz sok értelme

2018. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Akármit csinál az inzulin, a semmiből nem képes energiát nyerni a test. Ha kalóriadeficitben vagy, MUSZÁJ bontani valamit, ez jó étrendnél főleg zsír.


Én már sokféle étrenden voltam, mindig a kalória számított.

Időszakos böjtöléstől vagy ketogén diétától nem is fogytam, viszont jólestek.


Hogy aki fogy, miért diétázik?

1. A normál, zsíros-cukros-lisztes étrendjén éhezne, rendes, jó étrenddel nem teszi.

2. Kicsi kalóriakeretben is be akarja vinni a szükséges tápanyagokat. Így nehezen fér bele a lekváros tészta és a gumicukor.

3. Ha már odafigyel, jól akar enni, hogy energikusabb legyen edzéskor, jobb legyen a közérzete s egészségesebb legyen.


Nálam ezek kombinációja van, fogyáson kívül is diétázom (többé-kevésbé szigorúan, ez azért változó), mert nem akarom rosszul érezni magam és enerváltan, rosszkedvűen vegetálni. Az időszakos böjtölés nem diéta, semmit nem mond az étrendről, csak az evési ablakról.


Nekem sose lesz 10%-os testzsírom, mert nő vagyok, de ez mindegy, a lényeg ugyanaz, kalóriadeficitben fogysz.

Igenis a legtöbb ember nem ketózik, atkinsozik vagy időszakosan böjtöl, ezek viszonylag extrémek a normál emberek számára... De valamilyen diétája a legtöbb embernek van, akit érdekel az egészsége.

2018. aug. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#7 én nem kardiózok, mégis megy a heti 1 kiló minusz. Na akkor mi van?
2018. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A kardió az egészséges élet része.Mire mész ele,ha izmos és szálkás vagy,de nem tudsz lefutni egy km-t se?
2018. aug. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!