Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tojás sütése/főzése milyen...

Tojás sütése/főzése milyen variációkat (elk. Módja, hozzáadott zöldségek, húsok) alkalmaztok? (Hogy ne unjátok meg)

Figyelt kérdés
2018. aug. 23. 02:19
 1/6 anonim válasza:
én kb 2 hete kezdtem el komolyan edzeni,életmódot váltani de eddig még konkrétan nem untam meg. Pl a csirkemellet szoktam kicsit pörköltösen (kevés zsírral vagy inkább vajjal de venni fogok kókusz olajat.) és mellé rizs,paprika..stb
2018. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én szinte mindig csak omlett. Valamiért undorodok ráharapni magában a fehérjére, ezért nem szeretem még a látványát se.

3 tojást elkeverek (a lényeg a keverés, nem kell agyonverni), fűszerként sót, borsot és zöldséglevelet használok.

Közben egy serpenyőt felforrósítok, bele kicsit vaj+oliva(a vaj önmagában megég), bele egy közepes szem krumpli vékony karikákra vágva. Amikor az egyik oldala megpuhult, megfordítom.

Ha a másik oldal is pirult 1-2 percet, akkor jöhet rá a tojás. Lehet az elején kevergetni.

Amikor megfordítottam, akkor dobok rá gyorsan egy kis reszelt sajtot, majd kockákra vágott paradicsom, esetleg paprika. Ezután az omlettet félbehajtom és kész is a gyakorlatilag sajttal és paradicsommal töltött omlett.

2018. aug. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Felutok 10 tojast, 5ot a sargaja nelkul, rakok bele egy kis sot es megsutom. Eddig nem untam meg.😅
2018. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi, ment mindenkinek a hasznos.


Kérdés, a tojás (rántotta) tényleg kompatibilis a rizzsel? sose próbáltam

2018. aug. 23. 16:39
 5/6 anonim ***** válasza:

főtt tojás-

a gyönygyözőre forrt vízbe belerakod a tojást és így hagyod 5 percet.

ha nagyon forrna,akkor lejjebb veszed a hőt mert elpattan a tojáshéj.

5 perc múlva ráteszel egy fedőt,leveszed a hőt és így hagyod 5-6 percet.

aztán rá a hideg vizet és hámozhatod.

ezzel a módszerrel főtt,de krémes marad a sárgája,nem szárad ki,mint a sima főzéssel.

2018. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Évek óta szinte mindennap sok tojást eszem, nem lesz nagyon rövid lista. Mondjuk nagyon szeretem, úgyhogy pár alapformát váltogatva is nehezen unom meg, de sokkal több van.


Lágytojás, keménytojás, töltött tojás, tojáspörkölt, különféle rántották (krumpliliszt, zab, rizs, zöldségek simán mehetnek bele, a rizsesbe szójaszószt is teszek), levesbe buggyantott tojás...

Talán mert nem vagyok testépítő, annyira komolyan nem veszem, de inkább mert hedonista édesszájú vagyok, ott van rengeteg édesség, süti, palacsinta (ez utóbbi lehet sós is, de általában édesen eszem)... Nem hagyományos cukros édességekre kell persze gondolni, sőt nekem a liszt sem szerepel sűrűn.

Egy csomószor szinte vagy teljesen nyersen eszem a tojást, pl. a kávémban, ezeket most hagyom is, bár semmi problémát nem látok bennük, alaposan utánanéztem, mi merre.


Az ételek nagyon könnyen felvesznek 1-2 tojást. Zöldségekre is simán rá lehet ütni tojást, rizsre is... Én a kenyeret is tojással sütöm.


Enyhén sajtos sült fehérje mint feltét (muffinsütőben készítem, kis zsírral, fűszerezve), totu, ezek a fehérjét használják.


Aki az a típus, az persze könnyen megunja a tojást, de a rejtettebb formáiban azért nehezebb. Hatoldali tojásundornál napi 5-6 még lazán bemegy nekem édességben s tojásszegény ételekben, de nyilván van, akinek nem.


Az pedig nem gond, ha néha napokig nem eszel tojást, hisz

van más jó fehérjeforrás is.

2018. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!