Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Váll edzésemről véleményetek?...

Váll edzésemről véleményetek? Változtassak? Így jó hasznos-e?

Figyelt kérdés

Váll edzésem így néz ki : (tisztázzuk egykezes súlyzón 10kg van a kétkezesen 30kg) Vállból nyomás állva egykezes-el 4x13 Vállból nyomás állva kétkezessel 4x8 Arnold nyomás 4x13 Oldalemelés 4x13 vállvonogatás 4x25

Szünet 30mp egy gyakorlat közt és 1 perc az edzés közt. (úgy szoktam edzeni hogy az összes gyakorlatot csinálom azaz egy kör formájában hogy világos legyen és a körben a gyakorlatok közt 30mp a szünet)

kérdem én így rendben van e ? az gyakorlatok és a szünetek megfelelőek e egy válledzésnek ?


Nyilván a végére elfáradok így pl.: oldalemelésből megy 10 kb a végén vagy arnold nyomásból 8-9 szokott menni . azaz majdnem hogy bukásik a végén .



2018. aug. 25. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Hülyeség körben csinálni, 1 gyakorlat akkor hatékony ha végig csinálod, amúgy én csak kétkezessel nyomnék meg max oldalemelés.
2018. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hátsó vállra például nincs is gyakorlat, ha már válledzésről beszélünk.
2018. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szergej55 ***** válasza:
Szerintem túl sok gyakorlat és sorozat ez egy akkora izomra, mint a váll (naturál szinten pedig minden egyébre is). Ha tényleg mindegyikbe beleadsz apait-anyait, tropára fáradsz és 1 hétig meg sem tudsz mozdulni, ha pedig arra utazol, hogy mindent végig tudj csinálni, akkor az intenzitás lesz elégtelen, tehát valahol mindig hibázni fog a képlet. Mondok valami mókásat: szerintem elég egy vállból nyomást meghagynod, és abban rendes fejlődést elérned. Sokkal többet érne, mint az az erőlködés, amit a terembe járók 90%-a is elkövet.
2018. aug. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Én még az oldalemelést sem feltétlenül ajánlom amíg nem vagy kbszott erős a nyomásban. Hagyd meg a rudas nyomást, nyomj hetente töbször, és le mehet menni alacsonyabb ismétmélsre is. Hátsóvállra lehet végezni archoz húzást. Csuklyára pedig valószínűleg felesleges külön edzeni, ha nyomsz fej fölé, evezel, meg végzel felhúzást is.
2018. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!