Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az hátrány vagy jelent valamit...

Az hátrány vagy jelent valamit hogy nincs egyáltalán izomlázam?

Figyelt kérdés

Több mint egy hónapja kezdtem el saját illetve kézi súlyzókkal edzeni itthon minden területre, de egyáltalán nem volt izomlázam sosem utána. Olvastam, hogy ez nem feltétlen a mérce hogy az edzés hatékony volt, vagy sem de ahogy jobban belemélyedtem a témába kicsit megijedtem. Az én edzésem nem lenne elég intenzív?

Általában 3-4 szériát csinálok és 10-20 közötti ismétléseket mindenből.

(Valamelyik nap viszont vágtam kint fát 2 órán keresztül és akkor azután másnap volt izomlázam.)

Előre is köszönöm a normális válaszokat.



2018. szept. 14. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Amiből már többet tudsz csinálni mint 15 az izom-állóképességre megy és nem izom fejlődésre . Ha edzel érzed hogy az izmaid kapják a terhelést ?


Én saját súllyal edzek de nemigazán szoktam izomlázat tapasztalni , de a fejlődés megvan , mások is mondták hogy jobb lett a tartásom ... De inkább olyan gyakorlatokat keress , amiből max olyan 12 megy szabályosan egyszerre .

2018. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mert talán nem annyira terheled az izmod?!

Szar az edzés terved, es nem muszáj izomlaznak lennie, de erezni fogod, hogy kemenyen megdolgoztad az izmod...

2018. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Persze érzem hogy megterhelődnek az izmok és próbálom mindig figyelni, és koncentrálni az izomcsoportra mert sokszor van olyan hogy pl bicepszezésnél inkább vállra és csuklyára megy, ott érzem a megterhelést nem a bicepsznél és mindig próbálom korrigálni, hogy megszokjam azt a kéz/kartartást ami kifejezetten arra a területre hat.
2018. szept. 15. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!