Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen hatással lesz a sok...

Milyen hatással lesz a sok futás a testemre?

Figyelt kérdés

180cm vagyok, 95kg persze ez nem mind izom. Pontosan nem tudok a testzsírarányomat, de magas mégis látszódik, hogy ez előtt éveket jártam a konditerembe, csak abba hagytam.


A mai napig néha megkérdezik mit sportolok stb... szóval nem érzem magamat kifejezetten kövérnek, csak testépítő viszonylatokban vagyok túlsúlyos, átlag emberhez képest nem annyira.


Nem akarok elveszteni az izomzatomat éppen ezért, de elveszeretnék kezdeni futni, mert az mindig is szerettem.


Milyen hatással lesz az izomzatomra ha heti 3-4x lemegyek a konditerembe és legalább ennyire elmegyek futni 2 margit szigeti kört?


Kicsit le akarom vinni a testzsír arányomat vagyis nagyon :D de nem szívesen vesztenék izmot vagy legalábbis nem sokat.


A futás tudom nem a legjobb rá. Jobbak az intenzív edzések a kondiban, de szeretem csinálni. Most is lefutottam 8km csak úgy, mert megnyugtat.



2018. szept. 20. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem futottál és elkezded, a kajád marad a régi, ha a futás által kcal deficitbe kerülsz, akkor lassan fogyni fogsz. Sima normál tempójú futás megteszi, ha nem viszed túlzásba, semmi hatással nem lesz az izomzatodra. Én ezért is sétálok gyorsan, emelkedőn a futópadon, mert pont belefér 130-140-es pulzussal és nem is ölöm meg magam.
2018. szept. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a monoton futastol csokken a tesztoszteron szinted, elkezdenek leepulni az izmaid es a zsiregeteshez sem tul jo. ha akarod linkelek egy videot amiben pont ezz a temat taglaljak. de tok egyszeru, nezz meg egy hosszutavfutot, vekony, alig nemi izomzattal.
2018. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem az 5km futás a cél vagy max 10 egyszerre. Többet soha az életben nem akarok futni. Plusz mindezt nem kocogva hanem elég intenzíven, szóval a 10km kicsit távol van. Max lassú monoton kocogással, de azt nem bírom.


A kérdésben írt 8kmnek is a fele séta volt, mert kb 2 éve semmit sem edzetem :D

2018. szept. 21. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Kicsit vigasztalod magad,mert egy átlag férfi 180 centihez 75-80 kiló,kis felesleggel 85 kiló.Nemsportolóként 95 kilóval bőven elhízott lehetsz.Ha felkészületlen izomzattal,ízületekkel kezdesz heti háromszor futni Szigetkört,akkor nagy eséllyel le fog robbanni a térded a bokád,meg csonthártya gyulladásos lesz a sípcsontod.Inkább kezd el a konditermi edzést heti 3x és menj heti 1x futni.A következő hónapban heti 2x.Mert egy inaktív állapotról indulva,elhízva,berozsdásodva a futás nagyon strapás a szervezetnek,szétráz.
2018. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!