Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nincs fejlődés, mit tegyek?...

Nincs fejlődés, mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves vagyok, 59kg, 177cm

Februárban kezdtem el edzeni, rendszeresen lejártam minden héten legalább ötször a konditerembe, és fekve nyomtam, bicepszeztem, tricepszeztem, melleztem, vállaztam stb, volt egy időszak amikor lementem és mindenre edzettem de utána váltottam arra , hogy egy nap csak 2 testrészre, például Kedden bicepsz és tricepsz Szerdán mell és váll. Ám sajnos szinte semmi fejlődést nem tapasztaltam, nagyon sovány vagyok, semmit nem hízok, ha naponta hatszor eszek, akkor sem hízok egy grammot sem, ittam Scitec fehérje port, de utána váltottam BioTech Usa Iso Whey Zerora, mert a homlokomon kipattogzások keletkeztek a Scitec fehérje portól, őszinte leszek szerintem egyik fehérje por se ért nekem semmit, megfelelő étrendem is van, reggelire csak zabpehely, délbe rizs+csirkemell (Persze van amikor egy jó kis pörkölt vagy paprikás krumpli is becsöppen :D) Szóval úgy edzek , hogy lemegyek, szorgalmasan edzek, miután befejeztem az edzést, azonnal megiszom a protein port, és utána eszek, általában csirke+rizs de van amikor tükörtojást. Kólát abszolút nem iszok, csak vizet és pici teát. Se tésztát (Kivéve egy hónapba egyszer amikor pörkölt az ebéd :DD)

De a lényegre térve, tehát egyszerűen semmi fejlődés nincs, más egy hónap alatt úgy kikeményedik , hogy az valami elképesztő, én pedig csont sovány vagyok és egy pálcika, hiába edzek szorgalmasan már fél éve. Van egy barátom aki kreatint szedett, egyáltalán nem értek ahhoz hogy hogyan kell szedni stb, lenne szíves valaki elmagyarázni, hogy ezt a kreatint honnan szerzem? Utána olvastam, hogy az izmot nagyon jól építi és ciklusonként kell adagolni, 5-15 nap felöltés 30-40 szinten tartás majd pihenő egy hónapig. Szerintetek mit tegyek? Próbáljam meg ezt a kreatint? Megéri? Honnan szerezhetnék kreatint? Tényleg nagyon köszönöm a segítséget hölgyek urak :)



2018. szept. 30. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi kalóriát ettél naponta, makrók ? Nehogy azt írd, hogy sokat, hanem egy konkrét számot. A nem fejlődésednek 2 oka van: Heti 5 edzés sok, nem ettél elég kaját. Olyan nincs, hogy 60 kilóra nem tudsz annyit enni, hogy ne fejlődjél.
2018. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2870kcalt naponta, szerintem azzal nincs gond. Pedig sajnos ez a helyzet :/ borzasztó sovány vagyok, sajnos édesapámra ütöttem, aki ugyanilyen sovány volt , hiába evett naponta hatszor. Egy időszakba direkt késő este is ettem, hogy az hátha segít, lehet hülyeség.
2018. szept. 30. 10:33
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Többet kell enni ilyen egyszerű. 2800 kcal heti 5 edzéshez semmi.
2018. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák, neked többet kell enni és másfajta edzés kell. Madcow vagy Stronglift 5x5 vagy hogy hívják. Elég lesz valamelyiket követni, heti 3 alkalmas tervek ezek azt hiszem.
2018. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amúgy ebben a korban nem is feltétlen könnyű komoly tömeget építeni, mert inkább még gyerek vagy és az anyagcsere is maxon pörög. Erre rájöhet még hogy nehezen hízó típus vagy és társai.


Esetleg nézesd meg a pajzsmirigyed, az is csinálhat ilyet.

2018. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mennyi volt a szenhidrat beviteled erre ~3000 kcalre?
2018. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kit érdekel a kalória önmagában?


Ebből mennyi az állati eredetű fehérje (grammban) és a komplex szénhidrát (grammban)?


Reggelire miért csak zabpelyhet eszel? Fehérje bevitel olyankor?


Hányszor eszel egy nap? 3-4 óránként igen? Remélem nem napi háromszor-négyszer eszel csak.

2018. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem eszel eleget (nem hízol heti min. 0.3-0.5kg-t), akkor hiába edzel a lehető legjobban, nem fogsz izmosodn, max szálkásodnii. Ha nem hízol, majdnem nem is éri meg edzeni. Kajálj rendesen, a kiegészítőket meg hagyd. 3200kcal menjen minimum, ha 1-2 hét múlva sem jön fel semmi, akkor ugorj 3500-ra. A kreatin, biotech cuccok feleslegesek, ha megeszel 3000+kalóriát.
2018. szept. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen naponta akár 6-7szer is eszek, mint mondtam reggelire zabpelyhez csak. Tehát növelnem kell a kalória bevitelt, próbálok arra figyelni ezentúl hogy többet egyek és kalóriadúsabb ételeket fogyasszak. A pajzsmirigyemmel baj volt pár évvel ezelőtt, de azóta megnézettük kontrollon és negatív volt az eredmény. Megpróbálom azt, hogy több kalóriabevitel, emellett iszom a fehérje port, kreatint, és ugyanúgy rendszeresen járok edzeni, remélem beválik, de nagyon kezdem feladni :( köszönöm szépen a válaszokat!!!
2018. szept. 30. 21:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne add fel. Jó lesz az! ;)
2018. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!