Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izmosodhatok, ha van egy kis...

Izmosodhatok, ha van egy kis zsír is rajtam?

Figyelt kérdés

Van egy pici zsír rajtam mindenhol, azt szeretném eltüntetni, meg izmosodni is. De ugye a zsír nem alakul át izommá. Hanem alacsony kalóriás étrenddel, és sok kalóriát égető sporttal le kell adni. Az izomépítés pedig mondhatjuk, hogy ennek az ellenkezője. Szóval a kettő amúgy se menne egyszerre.

De akkor mielőtt elkezdenék izmot építeni, csontsoványra kellene lefogynom, hogy nem legyen semmi zsír rajtam? Vagy ha izmosító gyakorlatokat végzek, meg ehhez megfelelő az étrendem, akkor majd valahogy eltűnik a zsír? Vagy még emellé kellene kardió is? És akkor még azt a kalóriát is vissza kell enni, ami elégettem közben?



2018. okt. 2. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkin van egy kis zsír. A felesleg leadása NEM csontsoványra fogyás, amúgyis van rajtad némi izom, amit jó szálkásításnál nem vesztesz el...

Naturálban eleve nem fogyhatsz le mondjuk 4% zsírra, mert akkor tényleg lemegy az izmod is...


Szálkásításkor kezsdőként jöhet pici izom, de amúgy ahogy írod, ez két ellentétes dolog. Viszont tömegeléskor nem várhatsz zsírvesztést, inkább azt, hogy minimum picit zsírosodsz, szerencsés esetben (kis kalóriatöbblet, ami a jó edzés miatt izomfejlesztésre megy, nem zsírosodásra, genetika) a zsírosodás minimális, de sokszor elég jelentős, így utána újra szálkásítani kell.


Tömegeléskor nyilván többet kell enned, igen. Amit elégetsz akármilyen edzéssel, azt is meg kell enned s kis többletnek kell lennie. Emiatt ha igazán sokat edzel, akkor nem lesz alacsony kalóriás az étrended, ahogy akkor sem, ha nagy a súlyod (pláne, ha ebből nem kevés az izom), gyors az anyagcseréd.

2018. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2018. okt. 4. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!