Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a gond a tejjel?

Mi a gond a tejjel?

Figyelt kérdés

Csurig van kalciummal.vitaminokkal. Na meg persze fehérjével. Ott az összetételben.


Régen is ezt itták, nagyapáink kicsattantak az erőtől. Éltek 90 évig...


Néhány bugyuta fitnessguru kitalálta h sz.ar azota kerülni kellene... Ennyire ostobák az emberek hogy hisznek nekik?


2018. okt. 13. 17:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Napi 2 litert iszom es koszonom jol vagyok !
2018. okt. 13. 17:15
 2/17 anonim válasza:
61%

Nos, nem a tej miatt éltek 90 évig, hanem a stresszmentes nyugodt élet miatt. Nem bolt t a felgyorsult világ, nem voltak azeberek ennyit állandóan stresszben, és ha volt mégis ilyen, volt kivel megbeszélni, nem ment ez az egymáson áttaposás ilyen szinten.

Amúgy elhiszem, hogy a tej egészségges. Amit látsz, hogy kijön a tehénből. Na ezek nem épp azok. Sőt, még az se közelíti meg a régi idők tejét, mert nem mindegy mit rszik az állat.

2018. okt. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

a fehérje lassabban szívódik tőle és a gyógyszerek is

sőt foghúzás után is kerülendő...

nem ártalmas, nem tudom honnan vetted

még ha a rákkeltő szalonnát mondod...


azért azt is tedd hozzá, hogy az öregek a tejen kívűl rengeteg vizet és pancsolt piát ittak (pl alma csutkából meg a héjából pálinkát) nem a tej miatt éltek sokáig...

tisztább volt a levegő, nyugodtság vólt, nem volt enyi méreg a szervezetükbe mint nekünk manapság

2018. okt. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Lazy Lover ***** válasza:
a házi tejjel semmi gond de a bolti tej az nem tej...
2018. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2018. okt. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

a benne lévő kalcium nem hasznosul,sőt kalcium hiányt okoz.

fehérje alig van benne.

a régen meg jelent 150-160 évet,amióta létezik ipari tejtermelés,szemben a 250ezer évvel amióta van homo sapiens aki nem fogyasztott tejet,csak nagy ritkán.

ezért érdemes úgy kezelni mint az édességet.

néha napján mehet,de napi szinten semmiképp.

2018. okt. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Kevés fehérje, feleslegesen sok cukor (jó, kinek mi a sok ), a zsír változó és inkább a cukrot tartom rossznak benne. A kálcium nem jó pontja, állítólag a tejfogyasztó népekben semmivel nem jobb a helyzet a kálciumhiány miatti betegségeket nézve, sőt.

A laktóz az emberek többségének nem jó, akkor sem, ha orvosilag nem laktózérzékeny.

Plusz annyi jobb étel van.


Én aztán nem beszéllek le róüla, ez a te dolgod, de én kerülöm a tejet. Kálciumra jobb forrásaim vannak, fehérjére is, zsírra is (bár az még egész OK része, azt olvastam... nekem mindegy, úgyse iszom), a cukor pedig nekem nem kell.


A pár generációval előttem levő őseim cukrot is ettek bőven, szalonnát is, tejet is, egészségesek voltak halálukig. Mivel aktívak voltak és pozitívak, nem kesergősek, alkoholisták és mindenki mást hibáztatók, plusz jók a családi gének.

2018. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%

1. Régen sem éltek 90 évig az emberek. Volt aki addig élt volt aki nem, ez ma is így van. Soha nem volt ez általános.


2. Semmi baj a tejjel. Jó az.


3. Ma divatos finnyáskodni meg ilyen diétát tartani meg laktóz/glutén érzékeny vegán paleonak lenni. Ettől érzik egyesek többnek magunkat.

2018. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

--gömb--


Az amit a boltban adnak tej néven eléggé megterheli a szervezetet nemkívánatos anyagokkal. Mondom ezt ugy hogy régen én is sok tejet ittam. A tapasztalat mondatja velem.

Nagyapáink meg semmivel sem voltak erősebbek, maximum a totál edzetlen embereknél. Apai dédfater a nyakába vett 2 mázsa búzát és maradandóan lerokkant. Én, a vékony gyerek, a nyakamba vettem egy kb 250 kilós fatörzsdarabot, mentem vele pár métert és semmi nem történt...

2018. okt. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez a tej már nem az a tej, de amúgy is: tele van egy csomó káros anyaggal, borjúra, nem emberre lett optimalizálva. És a tejcukor allergia létezik. A 90 év is mese, de nyilván soha nem tanultál statisztikát. Nyugodtan éltek - volt I. vhb., Trianon, II. vhb., Rákosi-rendszer, 56... Akit ez nem érintett, látástól mikulásig kapálhatott a földeken. A kazein az egyik legerősebb humán karcinogén.
2018. okt. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!