Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az állig húzás káros? (upright...

Az állig húzás káros? (upright row)

Figyelt kérdés
Francia rúddal nekem egész kényelmes, de nyilván ha hosszútávon káros akkor nem csinálnám.
2018. okt. 22. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed, hogy feszülne a csuklód, nincs nagyon természetellenes helyzetben, akkor valószínűleg nem káros.
2018. okt. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én sem teljesen értem, hogy miért, de a youtuben rengeteg videó magyarázza, hogy ha lehet ne csináljuk, szóval a profik szerint káros. Helyettesítő gyakoratokat javasolnak. De ha ez egy kedvenc gyakorlat, akkor szerintem lehet addig csinálni, amíg észre nem veszed, hogy ,,fáj'' egy izom, de nem jó értelemben, rúddal meg biztonságosabb, mint kézisúlyzókkal. Egy ideig én is csinátlam (kb 1,5 hónap) semmi bajom nem volt tőle, utána meguntam és a vállvonogatásra mentem át, meg rengeteg más vállat edző hasonló gyakorlat van.
2018. okt. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szergej55 ***** válasza:
Nem feltétlenül, de olyan sokat sem hoz.
2018. okt. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!