Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az állig húzás miért káros a...

Az állig húzás miért káros a vállaknak más gyakorlatokhoz képest?

Figyelt kérdés

Máskor nem fordul elő, hogy hasonló vagy ugyan ilyen szögben állnak a vállak? Az nem káros?

Én nem rég kezdem edzeni súlyokkal,de ezt bírja a vállam míg az előre emelést nem. Ropog közben.

Szóval mitől rosszabb, mint más gyakorlatok?

Nekem olyat is mondtak, hogy a felhúzás is kimondottan rossz. Mert én vagyok az egyetlen a teremben aki ezzel teszi tönkre magát. Ritkán csinálom csak :-(


még egy kérdés.Hogy edzhetném úgy a vállaim, hogy ne a csuklyám nőjön? Mert úgy érzem, hogy majd minden oda megy.



2014. dec. 4. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A vallizulet rettento erzekeny, kulonosen arra amikor kiforditott helyzetben oldaliranyu terheles eri. Ilyen gyakorlat az allig huzas, a nyak mogul nyomas, a nyak moge huzas. Ezeket kerulni kell, ertelmuk sem sok van.


Mellrol nyomas egy jo vallgyakorlat, es az oldalemeles, koncentralj mindkettonel a szabalyos vegrehajtasra.


A felhuzas nem karos, csak baromi szabalyosan kell azt is vegezni.

2014. dec. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is így van, az állig húzást jobban bírom mint az elore emelést. Magas ismetlesszamnal nem lesz vele gond.

Az egy dolog hogy ugy érzed, attól még dolgozik a váll. A csuklya nem tudja felemelni a karod. De egyébként magasabb ismétlésszám, lassú végrehajtás.

Felhúzás meg alapgyakorlat. Én minden másnap csinálom. Nekem is mondták hogy tönkreteszi a derekat, ez a népi bölcsesség kategória.

2014. dec. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na és ha az állig húzást úgy csinálom, hogy csak felemelem és tartom?
2014. dec. 5. 15:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem látom értelmét. Vannak értekezések az izometrikus terhelés szerepéről, én nem foglalkozok vele. De ha úgy gondolod, probalgasd.
2014. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!