Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnátok segíteni? Fogyni...

Tudnátok segíteni? Fogyni szeretnék!

Figyelt kérdés
Kérlek titeket segítsetek nekem 9 hónapja szültem (császár) és elég nagy hasam maradt ezután nem tudom hogyan kezdjek neki..étrend is érdekelne és persze edzésterv is :) örülnek ha segítenétek!
2018. okt. 26. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogyáshoz rossz kategória.

Amúgy arra figyelj, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit elhasználsz. Vannak kalória szükséglet kalkulátorok (kb pontosak) és appok is amik segítenek számolni.

Emellett persze még figyelj arra, hogy elegendő fehérje legyen (min 1g/ttkg) és erősen ajánlom a sok zöldséget/gyümölcsöt (alacsony kalória, vitaminok)

2018. okt. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficit kell, ajánlatos egy jó, neked való étrend, de azt nyilván nem tudhatom, ez a te esetedben milyen. Ha már a testépítésbe írtad ezt, megnézheted a tipikus szálkásító étrendeket (amiket persze színesíthetsz és kiegészíthetsz, általában rém sivárak), de van, akinek gyökeresen más makrók kellenek, persze nem a fehérjét nézve, abból azért mindenkinek rendesen kell s ez a leglaktatóbb makrotápanyag is. Ajánlom a tiszta étkezést, de hogy hogyan osztod meg a fehérje után maradt kalóriákat a szénhidrát és a zsír közt, az már nagyon egyéni, a fő, hogy legyen legalább némi zsír, esszenciális tápanyag, csak nem muszáj belőle olyan "sok", mint fehérjéből.


Sokféle mozgást lehet végezni, személy szerint a legtutibbnak azt tartom, ha van aerob, kardió és erősítő edzés is, akkor adsz mindennek :D De ha nehezedre esik a kardió, anélkül is nekikezdhetsz.

Hogy a császár mit kavar be, azt nem tudom. Ha még szoptatsz, akkor kemény diéta nem ajánlatos.

2018. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kevesebb kaja. Kevesebb felesleges kaja (pl. nasi, üditő).

Több mozgás.

Konkrétan szülés utáni hasra vannak speciális tornák. RTM jó, de nem tudom, hogy császár után is lehet-e. Szóval előbb beszéld meg szakemberrel.

2018. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor kezdj fogyózni meg hasonlók, ha már nem szoptatsz.
2018. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!