Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Cukorfogyasztás mellett lehet...

Cukorfogyasztás mellett lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a fogyáshoz csak kalória deficit kell, semmi más. De ezt most tegyük félre, mivel én kalória deficitben vagyok.


Úgy fogok zsírból fogyni, ha napi szinten eszem a cukrot?


Nem kell nagy mennyiségre gondolni, kb. napi 20-30g. Azért viszek be ennyit, mivel kb. mindenben van cukor, a fűszerekben, a tésztákban, stbb... szinte mindenben.


Azért kételkedem a zsírból való fogyásról, mivel a cukor megemeli az inzulint, ami egy olyan hormon, hogy akadályozza a zsírbontást.


Ezen kívül még olyat is hallottam, hogy ha túl sok cukrot eszünk, akkor a test nem a zsírt bontja, hanem a feleslegesen bevitt cukrot.



2018. aug. 10. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Hülyeség, amikor valaki azzal jön, hogy kalóriadeficitben, napi 100g szénhidráttal/x g cukorral nem lehet fogyni. Baromság. Disznózsírral és kristálycukorral is lehet fogyni, zsírból (és valamennyi izomból).

Minden tápanyagot le kell bontania a testünknek, nem csak a cukrot. Ennyi erővel ne együnk semmit fogyáskor, hogy a szervezetünk a zsírbontásra tudjon energiát fordítani...

Semmi baj azzal, ha eszel cukrot. Én, mint sportoló, napi min 100g cukrot megeszek, mégis csak 16% a testzsírom, nőként. A cukor egy gyors energiaforrás. Ha egy kerékpár/futóversenyen körbenézel, mindenki kis zselés cukor tasakokat fog. Nem véletlenül.

A cukor nem egészségtelen. Nem is egészséges, mivel nincsenek benne vitaminok, aminosavak, csak energia. De ettől még a cukor nem egészségtelen. A telített zsírsavak egészségtelenek, mégis tömjük magunkat velük. A cukor témát kicsit túllihegi az átlag ember, legalábbis szerintem.


A te esetedben a cukor nem is cukorkákból jön, hanem rendes ételekből. Igen, a tésztában is van cukor, de nem sok. A gyümölcsökben is van cukor, de a cukor mellett rengeteg hasznos tápanyag található.

0g cukrot nem lehet enni. Mindenben van valamennyi cukor. A zöldségekben is, ami ugye még a paleosok, atkins diétások körében is elfogadott...

2018. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is sikerült fogyni pedig naponta iszok cukros üditöket energiaitalt alkoholt (nem vagyok alkoholista) eszek sütiket stb
2018. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat.


Én is eddig már 15kg-ot leadtam, hogy nem figyeltem erre. Viszont most az utolsó 5kg mintha belassult volna. Ezért gondoltam, hogy valami ilyesmi állhat a háttérben.

2018. aug. 10. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó kilók mindig lassabban bomlanak le, mert a szervezet a könnyebben felszabadítható zsírral kezd (értelem szerint), és csak végső esetben nyúl ahhoz a zsírhoz, amit macerás elégetni. De ha nincs más, megteszi, ezért nem szabad a szálkásítás végén feladni.
2018. aug. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!