Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rotátorköpeny sérülés?

Rotátorköpeny sérülés?

Figyelt kérdés
Milyen jelei vannak a sérülésnek a fájdalmon kívül? Ha a karommal felfelé fejtek ki erőt, akkor nincs fájdalom. De ha oldalra, akkor majd beszarok. Kértem időpontot orvosnál, de 3 hét múlva mehetek csak. Jó kis egészségügy...🙄
2018. nov. 13. 06:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg én is ebben szenvedek. Edzés közben megerőltettem és begyulladt a vállízületem. Habár én nem éreztem ekkora fájdalmat, mint te, mozgatni is tudtam a karom. Csak akkor éreztem nagyobb fájdalmat, amikor toló-, illetve nyomómozdulatokat végeztem. Pár nap pihentetés alatt jobb lett nekem, de sajna az ízület még gyenge, így terhelni nem tudom. Javaslom neked is, hogy ne edz rá, pihentesd pár hétig. A vállízület az egyik legsérülékenyebb ízület és sok türelem kell, mire rendbe jön. Én már napok óta csak lábazok, szar ügy, de sajna muszáj kivárni. Én voltam orvosnál vele, felírt Flector rapid gyulladáscsökkentő port, meg egy gyógynövényes krémet, amit külön kevernek ki neked a gyógyszertárban, valamint elkezdtem szedni ízületvédő, porcerősítő vitamint (Proenzi 3). Pár nap után teljesen megszűnt a fájdalom a vállamban, most már csak terhelés hatására érzem, hogy még javulnia kell, így nem is terhelem.

Amit javaslok, hogy csinálj végig egy ízületvédő tablettás kúrát, kb. 30 nap. Lehet a Scitec és a Biotech boltban is kapni ízületvédő tablettákat, én nem ott vettem, mert nem bízom az ilyesfajta boltokban, plusz a Proenzi 3 fő összetevőből (glükozamin, kondroitin és MSM), többet is tartalmaz, mint ami ezekben a Sciteces és Bioteces cuccokban van.


Mindenképpen érdemes orvossal megnézetni, mert ha ilyen fájdalmaid vannak, akkor lehet elszakadt valami.

2018. nov. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Nézek majd valami tablettás cuccot. Az orvosra sajnos még várok
2018. nov. 13. 10:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyan ezzel a problémával küzdök én is,nekem az algoflex izom+izület segített 2 reggel 2 este,de terhelésnél még mindig érzem,hogy gyenge és fáj,marad a pár hét pihi.

Nektek volt kiváltó gyakorlat vagy csak simán sok volt a terhelés?

Nekem pl. a tolódzkodás tett be.

2018. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Norbi, nekem is a tolódzkodás tett be, de valószínű azért, mert súlymellénnyel csináltam és nem figyeltem eléggé a testem visszajelzéseire. Legközelebb már okosabb leszek:)
2018. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pénteken melleztem, de akkor semmi furcsát nem éreztem. Viszont reggel már fájdalommal ébredtem
2018. nov. 13. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!