Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kondizni szeretnék hogyan...

Kondizni szeretnék hogyan kezdhetem el?

Figyelt kérdés

Jó reggelt / napot / estét (ki mikor olvassa)

165cm / kb 60 kiló / 15,5 éves

Elszeretnék kezdeni edzeni, viszont picit félek tőle.

Gondolkoztam már személyi edzőn ( Itt egy állapot felmérés, edzésterv készítés és ha lehetséges akkor az a gépek használatát is megmutatnà, hogy mit hogyan kell. )

Viszont már nyár óta agyalok ezen, egyszer el is mentem viszont amikor ismerőssel bementünk akkor nagyjából kettő gépnek a használatát tudtam csak, ezáltal azokat használtam csak (bicikli, és ne nevessetek ki: Amikor egy kötélen lévő rudat kell vagy a mellkasodhoz érinteni, vagy a hatadhoz)

Nos nekem lenne pár alapvető, kezdő kérdésem amire kérlek értelmesen válaszoljatok:

- Egy állapot es egy terv készítése hogyan zajlik? Ebbe bele tarozik, hogy a gépek használatát mutassa be?

- Reggelire csokis gabonapelyhet ha eszek az megfelelő?

- Megmondom őszintén ami van itthon azt eszek illetve heti 2x dürümöt ( csirke hús, káposzta, csípős öntet, lila hagyma).

Ugy tudom hogy az étrend nagyon fontos. Viszont sokszor a reggelimet nem tudom megenni annyira mozgékony a sulis életem. Ezt valami porral vagy valamivel helyettesiteni lehet? ( tojást, brokkolit, paradicsom, uborka, ezeken kívül kb minden zöldséget és gyümölcsöt megeszek)

- Mennyi idő után látszódna változás? (Erről valaki tudna hiteles bizonyítékot adni? pl: 6 hónapnàl)

Én leginkább felső testre szeretnék edzeni ( értem ezen belül : kar, hát, váll, mell)

És itt is megmondom az őszintét leginkább magam miatt csinálom, és hogy jól is nézzek ki valamennyire. Meg persze a lányok miatt is, kérlek az utóbbi miatt ne szóljatok le.

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. nov. 26. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia

Én a helyedben még várnék a súlyzós edzéssel 2 évet. 15,5 éves kor még elég korán van ehhez. De azért adok pár kérdésedre választ.

A személyi edző nagyon sokat tud segíteni, edzésileg és táplálkozásilag is, már persze ha betartod. Az elején célszerű a személyi edző mert rengeteget tud segíteni hogy hogyan végezd a gyakorlatokat. 1-2 hónap személyi edzővel 1 év sz.e. nélkül kb.

A csokis gabonapehely alatt gondolom ezt az előre összekevert szemetet érted,ami tele van cukorral. Helyette inkább zabpelyhet egyél, és azt ízesítsd ahogy akarod.

De ha ugyan így táplálkozol mint eddig, és elkezdesz edzeni, akkor is szemmel láthatóan változni fogsz, fejlődni.

Ha nagyon nincs időd reggel, a fehérjepor sem ördögtől való, de az elsődleges az mindig az igazi kaja.

Remélem tudtam segíteni valamit. 🙂

2018. nov. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha személyedzőt fogadsz , vele kb az első hónapban csak erősíteni fogsz,nem fogjátok használni a gépeket csak,majd a késöbbiekben.De egy személyedző elkér alkalmanként leglább 2,000ft ot. Szóval én feleslegesnek tartom, lemész a terembe és kérdezel ottani arcokat.Segítőkészek általában az emberek. Nagyon jól írtad rengeteget számít a kaja 70% kaja 30% a munka,ha rosszúl kajálsz és dolgozol,mint az állat nem fogsz szembetűnő eredményt elérni. A bodybuilder.hu n tudsz olvasni étrendeket / edzésterveket. Ez a felsőtestemet akarom inkább edzeni ezt meg felejtsd el. Ha belevágsz csináld rendesen, edzél minden izomcsoportra. Ha nem edzel mindenre aránytalan leszel.És a legfontosabb, minden edzés előtt MELEGÍTS BE, különösen amikor vállazol.
2018. nov. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi valaszokat! Ezeket megfogadom.
2018. nov. 26. 09:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy gugglizz ki egy alap atmozgato edzestervet ott leirja a gyakorlatokat is amelyik nem vilagos ismet ra gugglizol hogy mit is jelent es akkor azokat csinalod
2018. nov. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 palilaci ***** válasza:
100%

En is 15 evesen kezdtem anno a kolim konditermeben. Volt az elejen sok mellenyulas, szerencsetlenkedes, kihagyasok, serules, de megis itt vagyok es meg mindig csinalom 20 evesen.


"Elszeretnék kezdeni edzeni, viszont picit félek tőle."


Miert felsz? :D Tok jo az egesz. Foleg ha haverral mesz, es tudjatok motivalni egymast, plusz nem csak magatokkal, hanem egymassal is versengtek.



"Gondolkoztam már személyi edzőn ( Itt egy állapot felmérés, edzésterv készítés és ha lehetséges akkor az a gépek használatát is megmutatnà, hogy mit hogyan kell. )"


Nem lenne rossz otlet, ám rengeteg a kokler. Olyan edzot keress, akinek vannak valamilyen eroemelo eredmenyei. Veluk nem igazan nyulhatsz melle. Ők tuti nem fognak beultetni valami random gepbe mikozben telefonoznak, vagy fuzik a pultos csajt es smith keretben sem kell majd rogyasztgatnod. Helyette megtanitanak helyesen fekvenyomni, guggolni, felhuzni, mellrol nyomni, huzodzkodni, evezni. Tehat az alapokra, amik igazabol boven elegsegesek a hosszutavu fejlodeshez. Fontos: ne gepeken akarj megtanulni edzeni, hanem preferald inkabb a szabad sulyos alapgyakorlatokat. Nehezebbek, tobb figyelmet kivannak de mivel nem kotottek, sokkal termeszetesebbek es szemelyre szabhatobbak.

Allapotfelmeresnel egy jo edzonel mertek egy magassagot, sulyt, testzsirszazalekot, altalanos eronletet, mobilitast. Ha ezek megvannak, megkerdezi mik a celjaid, mit szeretnel elsosorban (izmosodni, fogyni, versenyezni, alkalmassagira felkeszulni, jobb allokepesseget stb) es ezek alapjan osszeallit egy szemelyre szabott etrendet es edzestervet.

Ugyanakkor itt is vannak altalanos semak, amiket ha nem tart be, konnyen leszurheted, hogy koklerrel van dolgod.

Etrendnel ha izmosodni, erosodni szeretnel, meg kell enned a napi minimum 1.5-2g*testtomegkg feherjet (90-120g/nap. Ez lehet pl: 40dkg csirkemell (nyersen merve), 100g sajt, 2db tonhalkonzerv) e mellett kaloriapluszban kell lenned, ami annyit tesz, hogy tobbet eszel mint amennyit elegetsz. Ha beviszed a napi 120g feherjet az kb mar 500kcal korul mozog. A te esetedben szerintem jo ha elindulsz olyan 2000kcalrol. Hogy mibol viszed be a maradek 1500at, az rajtad mulik. Eheted a csokis gabonapelyhedbol, chipsbol meg feherkenyerbol. De hosszutavon sokkal egeszsegesebb tisztabb kajakbol bevinni a megfelelo mennyisegeket. Gondolok itt rizsre, tk pekarukra, krumplira, durum tesztara stb. Persze neha belefer egy-egy csoki, pizza, vagy suti. Nem kell aszketa eletmodot folytatnod. Alapbol felesleges, plane neked aki tomegelni fog (tomegnoveles=izomepites kaloria pluszban).

Edzestervnel fontos, hogy ne osztottal kezdjetek, hanem legalabb heti 2-3 teljestestel es ez menjen minimum az elso harom honapban. Ha egy izomra megakar veled csinaltatni 4-5 fele gyakorlatot (pl bicepszre vagy mellre), akkor is hagyd ott a pitsaba. Felesleges ennyi gyakorlat, foleg egy kezdonek. Valasszatok ki kozosen, hogy melyik a szimpi, ugyanis van rengeteg, raadasul pont ezert, hogy mindenki megtalalja a megfelelot, nem pedig mert meg kell csinalni az osszeset egyszerre.


"Ugy tudom hogy az étrend nagyon fontos. Viszont sokszor a reggelimet nem tudom megenni annyira mozgékony a sulis életem."


Parizer meg szalami helyett megy csirkemell/hal/sult oldalas a szendoba es kesz is vagy.



"Mennyi idő után látszódna változás? (Erről valaki tudna hiteles bizonyítékot adni? pl: 6 hónapnàl)"


Mondanam, hogy nezz youtubeon atalakulasos videokat, de azok nagyresze kamu (photoshop, 5x annyi ido telt el, illegalis teljesitmenyfokozokat hasznaltak stb), viszont felev alatt ha minden klappol (kaja, pihenes es folyamatos fejlodes az edzesben) feljohet 4-6kg izom, ami ha aranyosan oszlik el, elegge latvanyos.



"Én leginkább felső testre szeretnék edzeni ( értem ezen belül : kar, hát, váll, mell)"


Ezt felejtsd el. Mindenre kell edzeni, igy leszel arányos és eros. Nevetseges amikor nehany macskatestu kisgyerek felszed egy kis izmot, es az amugysem vastag karjuk 2x akkora mint a labaik.



"És itt is megmondom az őszintét leginkább magam miatt csinálom, és hogy jól is nézzek ki valamennyire. Meg persze a lányok miatt is, kérlek az utóbbi miatt ne szóljatok le."


Of course, mindenki azert csinalja, hogy jol nezzen ki:D Persze sokkal egeszsegesebb sportolni es jol kajalni, de altalaban az imponalo fizikum az, ami miatt edzenek.

A csajokrol meg annyit, hogy elobb fogod a haverjaidat lenyugozni a nagyobb karoddal vagy a fekvenyomas maxoddal, mint hogy valamelyik lanynak ettol nedvesedjen a bugyija. Nem mondom, elony egy jo fizikum, de nem akkora mint ahogyan azt gondoljak. Inkabb magadnak az, ha onbizalmat ad, ugyanis azon mulik kb majdnem minden.

2018. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi valaszokat, külön köszönet neked: utolsó! :)
2018. nov. 26. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!