Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elkezdjek szálkásítani?

Elkezdjek szálkásítani?

Figyelt kérdés

Üdv!

Kb fél éve kezdtem el edzeni, előtte hosszú kihagyás volt, régen pedig rosszul csináltam ezt az egészet. A kajára nem figyeltem, az edzés nem volt megtervezve, annyi jó, hogy a gyakorlatok jó részének a helyes kivitelezését megtanultam.

Szóval fél éve van rendes edzéstervem, egy nagyjából betartott étrendem, és most először jött rendes eredmény is.

21 éves, 178 centi magas, és 83 kiló vagyok jelenleg, 16%-os testzsírral.

Sokan mondják, hogy testépítő 15% fölé nem megy, de olvastam ezt már 20%-kal is, de mivel naturál vagyok így mindegy is, hogy van olyan testépítő akinek tömegelés végén is kockás a hasa.


A 16%-kal önmagában nem is lenne problémám, a gond az, hogy nagyon szerencsétlenül rakódott le rajtam a zsír. A hasamon van sok, és a mellemen/mellkasomon. Máshol nem azt mondom, hogy száraz és eres vagyok, de a karom/hátam/lábam sokkal definiáltabb és kevésbé zsíros.

Ha feszítek/pózolok, akkor minimálisan látszanak kockák.

Ja, és ami külön zavar, hogy a fejem is "pufi" lett holott ez nem volt jellemző.


Kérdés, hogy érdemes lenne-e nekiállni diétázni és meddig lenne érdemes lemenni? Ha jól számolok, akkor 6 kiló zsír leadásával lenne 10% a testzsírom, feltéve ha izmot nem vesztek közben (ami egy óvatos diétánál nem tudom mennyire reális elképzelés).


Ti mennyire mennétek le egy ilyen testtel, és mennyi idő lenne?



2018. dec. 12. 03:29
 1/2 A kérdező kommentje:

Amit kifelejtettem, és nem tudom azon segít-e a diéta, hogy "kidülled" a hasam. Tömegelésnél 3000 kalória fölé nemnagyon kellett mennem, mégis jóval többet ettem mint korábban, és hamarabb éhes is vagyok. Nem tudom, hogy esetleg a gyomrom tágult-e.

Szóval a jelenlegi helyzet úgy 50-50 arányban köszönhető a zsírnak, és a gyomromnak. Hasazzak többet hátha az izom kicsit visszafogja?

Mert a kidülledő hasnak és szerencsétlen helyekre rakódott zsírnak köszönhetően sokan azt hiszik elsőre, hogy csak meghíztam. Pedig ahogy számoltam a fél év alatt egy 4-5 kiló tiszta izom biztosan feljött, mellé meg 3-4 kiló zsír/víz.

2018. dec. 12. 03:36
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Én a helyedben elkezdenék szálkásítani, mert bár szerintem így is lehetsz egészséges és nézhetsz ki jól, de esztétikusabb lenne, ha a hasad is úgy nézne ki, ahogy te azt igazán szeretnéd. A szálkásítástól ne félj, én négy hónapig diétáztam, és 3-4 kiló izom még 500 kalóriányi deficit mellett is feljött rám az edzésnek, a sok fehérjénék és az egészséges táplálkozásnak köszönhetően. Ha rendszeresen edzel, az izmaid nem fognak leépülni, hiszen használva vannak, a mindennapi életedhez szükségesek lesznek. Mindössze a szervezeted átáll majd arra, hogy kevesebb kalóriából tartsa fent magát.

Tömegelésnél nekem is pufi a hasam, és én is úgy nézek ki, mint aki hízott, pedig javarészt csak izom jött rám, meg valamennyi zsír. Az ember gyomra valóban kitágul, meg egész nap jóval több étel van benne + a magasabb szénhidrát-bevitel miatt is puffadtabbnak tűnik az ember.

Szerintem addig szálkásíts, amíg el nem éred az az eredményt, amivel teljesen elégedett vagy. Nem tudni, nálad ez mennyi idő, vagy hogy pontosan hány kiló, testzsírszázalék, stb.

Sajnos helyi zsírégetés nincs, szóval ha hasra edzel, nem fog lemenni onnan a zsír, bár szerintem ezt tudtad. Viszont jobban fog kinézni, ha több izom van a zsír alatt, és még így is látszani fog, ha edzel rá.


Erőt, egészséget!

19/L

2018. dec. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!