Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő kiegészítés...

Tömegnövelő kiegészítés kreatinnal? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki nekem esne,hogy fú tömegnövelő,felesleges,pénzkidobás,stb.. elmondanám,hogy rettentően hard gainer vagyok,és konkrétan enélkül nem lenne meg az a mennyiség amivel fejlődést tudnék produkálni,próbáltam a legkevésbé cukros verziót választani. Szóval a kérdésem az lenne,hogy mivel a tömegnövelőmben is van 5g kreatin monohydrát (elviekben) ,viszont én most szeretnék egy kreatin kúrát beiktatni,tömegelésem közepén vagyok,és egy kis plusz gondolom nem fog megártani..és mivel alapból is van benne 5g kreatin,ezért ha edzésnapom van és megiszom a shakem,ezt bele számoljam a napi adagban,ami tegyük fel 10g naponta? Tehát nyílván pihenő napon nem iszok tömegnövelőt,ezért akkor simán a kreatint vinném be,viszont ha a tömegelőben van 5g,akkor ugyanúgy 10g-ot vigyek be mellé,vagy elég lesz az 5? Köszönöm,ha végig olvassátok,és várom a válaszaitokat.

2018. dec. 12. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok plusszt nem fog jelenteni az az edzésnapokon belökött plusz 20gramm fehérje és 80g ch (cukor a nagy része). De a kérdésedre válaszolva, elég lesz akkor a tömegnövelő mellet az a plusz 5 gramm krea. Pihenőnapokon pedig akkor mehet a 10 gramm. Ha bírod egyben, ha nem akkor 2 felé osztva. Vizet igyál rendesen, 20kg-odra jusson 1 liter víz.
2018. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A tömegnövelő shakemben van 59g ch meg 30g fehérje,és a ch-ból mindössze 8g cukor van,próbáltam a legjobbra törekedni,és még kiegészítem zabpehellyel,de köszönöm a válaszod!
2018. dec. 12. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:

És a többi 51g ch szerinted mi? :D

Minőségi összetett szénhdirát? Nem hinném.. Maltodextrin és egyébb egyszerű ..-rok.

2018. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Aha, tehát "hard-gainer" vagy, de te sem vagy tisztában a kémiával.

Mondjuk nem is kellene, csak józan paraszti ész.

Szerinted, ha az van írva a dobozra, hogy adagonként 5 g kreatin, akkor azt bele kell számolni egy napi 10 g-os adagba? Szerinted az mi, áfonya és csak úgy ráírták, hogy kreatin?


Egyébként fura nekem ez a kreatin kúra, ami 10 g-os napi adaggal számol. Én úgy tudom (nem csinálom, mert a kreatin ilyesfajta használatának szerintem nincs értelme), hogy töltési időszakban 3 testsúlykilogrammonként 1 g kreatint kell szedni, ami mondjuk egy 75 kilós egyénnél (ebben az esetben tényleg jó hardgainernek kell lenni) 25 g/nap. Aztán lemehet 15 g-ra két hét után.


A másik furcsaság nekem, hogy "hard gainerként" edzésnapokon iszol csak tömegnövelőt. Szerinted a pihenőnapra nem kell energia? Pont erről szól a tömegnövelés, hogy kalóriatöbbletet kell elérni.

Ja és én is leírhatnám a tömegnövelőről a véleményem, de mivel megkértél, hogy ne tegyük, ezért ezt a részét kihagyom.

2018. dec. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnos valószínű, hogy valami cukros cuccot vett a kérdező, de valamennyi esélye van annak, hogy vett egy jó minőségű tömegnövelőt. Például a Mex size maxban a szénhidrát zabból és árpából áll és tényleg minimális a cukortartalma.

Viszont ha valami cukrost vett azt edzes után se feltétlen kéne iszogatni, de pihenőnapokon pláne nem.

Ha nagyon hard-gainer, akkor gondolom a testsúlya sem túl nagy (hacsak nem 2 méter magas) szóval egy 50-60 kilós súlyhoz szükséges tápanyag mennyiséget simán belehet vinni szilárd kajával. Például 100-120 gramm fehérje kell neki egész nap, egy 8 tojásos rantottával már bevitte kb a felét. Szóval kérdező inkább kajára költs, kiegből meg maradj a vitaminoknál.

2018. dec. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na jó,en azt irtam,hogy PÉLDÁUL 10g ,ez csak egy pelda volt konyorogom..mellesleg 72kg vagyok es nem most kezdtem az edzest,nem is vagyok elzsirosodva,es miert innek pihenonapokon tomegnovelot ,ha egyszer nem edzek masfel orat,tobb kaloriat vinnek be pihenonapokon ,mint edzesnapokon? Ha nincs edzes,nem is egetek kaloriat,aka tobb kaloriat viszek be teljesen felelsgeles,raadasul penzkidobas az egesz,mellesleg hyper masst iszok KIZAROLAG edzesnapokon ,100g os adagokat,nezzetek utana,8g cukor van rairva. De megint nem az volt az edzes ,hogy mi a velemeny a tomegnovelom,hanem a kreatin kuraval kapcsolatosan kerdeztem,de mint mindig feleslegesen,egy normalis valasz van,a tobbi meg roastolni probal,mert annyira ert hozza ,aztan van 60 kilo 40 evesen ,20ev edzesmultal,congratulalok.
2018. dec. 13. 11:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem csak edzés közben égetsz kalóriát. A puszta létezésed fenntartásához is kalóriára van szükség. Tömegelésnél mindennap kalóriapluszban kell lenned. Ami azt jelenti, hogy neked kell kb 2500 kalória (természetesen megfelelő makroarányokkal), hogy izmosodj. Lehet több kell, lehet kevesebb is elég ki kell tapasztalni. De ha csak edzésnapokon kerülsz kalóriapluszba, akkor ne csodálkozz ha nem fejlődsz.

A hypermass, na igen. Valóban csak 8 gramm cukor van RÁÍRVA. De ráírni bármit lehet, nézd meg a részletesebb összetevőit 60+ százaléka ezekből áll: maltodextrin, inulin, native waxy maize. Az első kettő az poliszacharid, a waxy maize pedig egy keményítőből álló szénhidrát, még a sárga oldal sem ajánlja a fogyasztását (pedig árulnak olyan termékeket amiben van).


[link]


Olvasd el a következtetés című bekezdést.


Szóval nevezhetik a benne lévő szénhidrátot máshogy, attól még nem jobb.

Ha mindenáron valami tömegnövelőt akarsz iszogatni, akkor vegyél tejsavófehérjét, meg zablisztet. Ezt bármikor ihatod és sokkal jobban jársz mint az ilyen hypermass szintű cuccokkal.


A stíluson meg csiszolj kicsit, az idejáró emberek elég segítőkészek voltak veled, de meg elkezdtél vagdalkozni az edzésmúlttal, meg a kilókkal.

2018. dec. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Félre ne érts,en csak ezert irtam stilusban,mert hulyenek neznek,nem vagyok hulyegyerek en csak egy kis utbaigazitast kertem,ezzel szemben olyanokat kaptam vissza,hogy nincs jozan paraszti eszem sem. Mellesleg eleg jelentosen fejlodok,nem azzal van baj,tudok edzeni ,kajalni, tomegeles kozepette vagyok,erom teljeben,es kivancsisagbol szeretnem kiprobalni ,hogy mi tortenne a testemmel egy kreatin kura alatt,en nem varok csodat tole,egyszeruen egy kis pluszt szeretnek ,mivel ismetlem most vagyok eddig a legerosebb es miota elkezdtem rendesen enni,marmint eleget enni,jo szenhidratot viszek be ,jo feherjet ,jo zsirokst en azon a kicyeszett tomegnovelon mar nem fogok varialgatni,nekem bevalt es kesz,es mar banom,hogy beleirtam a kerdesbe . Mellesleg koszonom ,ha valaki normalisan ir,akkor azzal nem fogok paraszt modon viselkedni ,ezt megigerhetem.
2018. dec. 13. 14:10
 9/9 anonim ***** válasza:

A tömegnövelő csak az egészséged miatt nem jó. A sok gyorsan felszívódó szénhidrát hosszútávon cukorbetegséget okozhat. Finom, meg fejlődsz is tőle, hisz a fehérje jó benne meg kalória is, csak olyan mintha kólát innál meg mellé egy proteinshaket. Ezért lenne jobb egy olyan tömegnövelőt venned/készítened amiben összetett szénhidrát van (például zab, árpa). Attól is ugyanúgy fejlődnél csak egészségesebb.

Ezt ne bántásnak vedd, én is beleestem ebbe anno, azóta kerülöm az egyszerű szénhidrátokat.


Hogy a kreatinos kérdésre is válaszoljak: ha jó a kaja, edzés akkor adhat pluszt. Monohidrátot mondják a legjobbnak, van már sokféle, ha bírja a gyomrod akkor vegyél monohidrátot. Ha tömegnövelőben vagy bármi készítményben van kreatin akkor azt nyugodtan számold bele. Bár semmi gondot nem okozna ha plusz pár grammot megennél. Például a marhahúsban is van mégsem számoljuk bele. Arra figyelj, hogy elég vizet igyál mellé.

2018. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!