Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miert mondják, hogy a sajat...

Miert mondják, hogy a sajat testsulyos es a súlyzós edzes jol kiegeszitik egymást?

Figyelt kérdés
Ez alatt mit kell érteni?
2018. dec. 17. 10:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10. Te valamerre kicsit eltévelyedtél.

Vagy még nem edzettél egy jót az életbe, vagy kezdő vagy.

Nagyon alap pl hasizom. Ha kegyetlenül csinálod a felüléseket mikor már meg se bírod mozdítani a felső tested a láb emelést még tudod csinálni egy darabig.


Ha legközelebb edzenél nézd meg, hogy milyen szögből dolgozik a bicepszed kalapács picepsznél és sima bicepsznél. Teljesen másképp húzódik össze az izom, más szögből éri.

Az a baj, hogy nem tudom scot padot használsz-e, bár a hozzá állásod alapján 100% hogy nem. Mikor már 3 kilónál is szakad szét a bicepszed, scot padon még 7 kiló is lazán megy és mintha meg se éreznéd, pedig ugyan úgy bicepsz gyakorlat az is.

Mostanába már fáj a csuklóm, nagy súlyal nem edzek, de kb egy éve 70kilóval (egyenes rúd) bicepszeztem, 5ös 8as széri, mikor hogy volt erőm. De akkor francia rudat nem használtam igazán, mert ezt jobban éreztem és jobban fejlődtem. Mikor újra elkezdtem francia ruddal nyomni akkor nem ment csak 50kiló.



Tényleg nem tudom, hogy kezdő vagy vagy mi. Elhiszem, hogy te is olvastál egy cikket, de ne terjeszd ennyire. Inkább figyele meg a tested mikor súlyal dolgozol. Az való igaz, hogy csak megfeszülni és elernyedni tud. De ülj le picit. Ba lezeddel fogd meg a jobb bicepszed, imitáld le az egykezes bicepsz mozdulatát, fogod érezni hogy feszül meg az izomzat. Most fordítsd el a csuklód és ugyan ezt kalapács bicepsznél, érzed, hogy kicsit másabb?? Nem szélesedik ki annyira mint mikor rendesen volt megveszítve az izom??

Pedig mind a két esetbe meg volt feszülve az izomzat, de a kettő még is eltért...

Persze ez csak akkor igaz már, ha látszik is valami. Mert amúgy lehet nem fogod érezni a különbséget.

2018. dec. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 palilaci ***** válasza:

:DD


A kalapacs bicepsz pont rossz pelda volt, mert en nem azt hoztam fel.

A scott padnal ennek a jelenseg okanak az a neve, hogy csokkent mozgastartomany. Ugyanezt a mozdulatsort meglehetne csinalni allo bicepszezesnel is, ha kb 60 fok ala (alkarod ekkora szoget zar a felkaroddal) nem engeded le. Ja de hogy az mar ugy "szabalytalan" meg igazabol annak a felso szakasznak az erositesen kivul semmi ertelme? Na akkor maris megerted miert nem hasznalom a scott padot. Ugyanez a helyzet guggolasnal is amikor csak rogyasztgatnak. Kevesebb a mozgastartomany, tobb a hasznalt suly.

Nem, nem vagyok kezdo es nem egy cikkben olvastam, hanem hasznaltam a jozan paraszti eszemet meg van az az emberi anatomia, az is jo dolog ám.

2018. dec. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tud máshogy megfeszülni egy izom. Neked magyarázhat akármit az ember. A bicepsznek alapvetően két funkciója van. Az alkart felhúzni, illetve az alkar forgatása. Viszont attól, hogy mind a két funkciót használod egy edzésen, még nem fogod jobban megedzeni. Akkor fog fejlődni, ha erősödsz, és ennek eléréséhez bőven elég EGY gyakorlat, akármennyire is hihetetlenül hangzik. Felesleges pumpálgatni.
2018. dec. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!