Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítés az erőnlét...

A testépítés az erőnlét növelésén túl az önbizalmat is növeli?

Figyelt kérdés

2018. dec. 17. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem láttál még pár gyúróst, akiknek akkora az arca, hogy be se férnek a terembe? :D

Viccet félretéve, természetesen növelheti. Erősödsz, a tested egyre jobban hasonlít a többség által preferálthoz, ez egyértelműen pozitív hatással lehet az önbizalomra.

Ugyanakkor az is lehet, hogy önmagában nem bír önbizalomnövelő hatással. Ha az embert (tartós) stressz, bántás éri a munkahelyén, lehet, hogy nem érzi majd a kondizásnak ezt az előnyét. Egyénfüggő.

2018. dec. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nőként valamennyit segített, de rengeteget kell még magamon dolgozni (lélek)
2018. dec. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokat segít, igen. 2-3 év után mostanában érzem azt igazán bármikor, hogyha magamra nézek hogy nagy vagyok, erős vagyok, izmos vagyok és ez nagyon jó érzés, mert mielőtt testépíteni kezdtem, sosem sportoltam, mozogtam, edzettem semmit és elég vékony voltam.


Önmagában ez is nagyon jó, meg hogy persze az izmos testalkat sokkal több nőnek tetszik, mint a vékony vagy kövér. Mondja sok csaj, hogy neki nem jön be az "izmos" alkat, de amikor kérdezed hogy milyen, akkor is leírnak egy sportos, szálkás, vállas alkatot, aminek az eléréshez ugyanúgy edzeni, sportolni kell, vagy mondjuk ami egy kezdőnek ugyanúgy pár év testépítéssel érhető el XD


A testépítés a tesztoszteron nevű férfihormont is tartósan megemeli a szervezetben, ami hormon hozzájárul a férfias viselkedéshez, gondolkodáshoz, magabiztossághoz is. Visszagondolva régen hihetetlen kis punci voltam a mostani énemhez képest és a testépítés nagyon sokat tett ez ellen.

2018. dec. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Növeli bizony. Ajánlok még mellé egy Bömöst, egy Gucci napszemüveget is.
2018. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen javít rajta. Ha nem is fog túlcsordúlni, de messze jobb lesz mint előtte. Már ha ez a gondolat megfogant, így célként fog funkcionálni.
2018. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!