Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan hatásosabb? Minden nap...

Hogyan hatásosabb? Minden nap más testrészre edzeni vagy egy nap több izomcsoport átmozgatni?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék,karcsúsodni,csinosabb lenni. Feszesebb,izmosabb. Otthoni tornáról lenne szó,nem edzőtermi gyakorlatokról. Arra sajnos nincs módom.

2018. febr. 4. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kezdő vagy, az utóbbit csináld (teljes testes edzést), heti háromszor. Ha fogyni akarsz, akkor szálkásító étrenddel, aztán később majd tömegelhetsz.


Nem kezdőként pedig kinek mi jön be, persze az is számít, hogy milyen szinten áll, megvalósítható-e mindkét stílus, mert ha nem, akkor egyértelmű a helyzet.

2018. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2-3 naponta, külön izmokkal*, legyen minimum félórás, másnap pedig érezz kicsi izomlázat mindenhol, a tésztát meg felejtsd el. Ez egy lánykabarát, otthoni, egyszerű verzió. :)

Ha komolyabb és gyorsabb eredményeket akarsz, akkor légyszi közöld, mert én úgy vettem ki a szavaidból, hogy nincsenek nagy elvárásaid - ezt jó értelemben írom.


A külön izmokat úgy értem, hogy ha pl. fekvőtámaszozol, terhelést kap a tricepsz is, én ezt a 2 izmot egymás után gyilkolom le, mert csak az egyiknél másnap fájna a másik gyakorlat. (A fekvenyomás erős bemelegítés a tricepsznek.)

Ellenpélda, a külső és belső combot csak külön tudom edzeni, mert ha az egyik után megyek a másikra, nekem legörcsöl a combom.

Ezeket te is úgy kitapasztalod majd pár hónap alatt, mint mindenki más.

2018. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!