Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki, akinek van gyakorlata...

Valaki, akinek van gyakorlata a testépítésben, ha megkérem szépen adna egy rendes útmutatót a tömegeléshez? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Szóval, 16 és fél vagyok, lassan 17. A magasságom 175 centi, súlyom 75 kg. A testalkatom az olyan sovány is, enyhén kövér is, angol nyelvű videókból leszűrtem, hogy arrafelé "skinny-fat"-nek nevezik, vagyis elég vékony karjaim vannak, de van látványosabb mennyiségű zsírréteg a has- és deréktájon,valamint azt is, hogy az ilyen alkatúaknak, mint én, a tömegeléssel kellene kezdeniük. A problémám csak annyi, hogy elég kezdő vagyok még, és nem tudom hogy milyen diétához is kellene tartanom magam. Azt tudom, hogy minnél nehezebb súllyal kell edzenem, amiből kb csak 6-ot tudok kinyomni, azonban az étrenddel nem vagyok túl tisztában, mert mindenki mást mondott. Amit fontos lenne még tudni, hogy olyan féle vagyok, aki bármennyit eszik, nem tud magamra szedni kilókat. Tudnátok esetleg pár hasznos tanácsot adni, esetleg valami részletes étrendet? Vagy teljesen reménytelennek tűnik a testépítés az én esetemben?😅 Ha segítenétek azt nagyon megköszönném. Ha valamiben tévedtem az előbb, azért elnézést, mint mondtam, kezdő vagyok.

2019. jan. 6. 21:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Kérdezett valaki? Akkor?
2019. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
És titeket ki ? Két szerencsétlenség
2019. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Játsz inkább azzal ami veled egyidős!
2019. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Kérdező először egy sima átmozgató edzésterv kellene kb. 2-3 hónapig, utána kellene elkezdeni keményen edzeni és szálkásítani/tömegelni. Ha ránézésre 20% testzsír felett vagy a környékén vagy, akkor érdemes lehet szálkásítással kezdeni.
2019. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Nincs 20% felett, edzeni pedig már voltam, igaz kevés sikerrel, ert nem tudtam mit hogyan kell, csak nyomtam ki a súlyokat.
2019. jan. 6. 22:12
 26/27 anonim ***** válasza:

Nehogy elkezdd nehéz súlyokkal. Egyrészt fel fogod adni, mert másokat fogsz lesni, hogy ők mennyit nyomnak- te pedig nem tudod azt a szintet hozni-, másrészt az ízületeidet cseszed szét, mivel nincsenek a terheléshez hozzászokva. Teljes testes edzés kell, kezdetben kis súlyokkal, aztán ahogy idővel bírod, pakolhatsz rá. Én kb. 1 évig teljes testeset csináltam, ennyi ideig biztosan nem kell :D


Étrendet én a builder.hu írásai alapján állítottam össze. Fehérje mehet 2 grammal testsúlykilónként, azt meg neked kell kitapasztalnod, hogy mennyi szénhidrátra lesz szükséged, jó zsír is menjen (ne chipsekből :D). Nyugodtan tömegelhetsz, gyanítom, hogy eddig össze-vissza zabáltál makrószámolás nélkül, ezért vagy vékony és zsíros.

2019. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem hiába vannak tele a termek gépekkel. Gépekkel szépen le tudod edzeni az izmokat. Sokkal hatékonyabb. De ami a legfontosabb biztonságos, ha teljes testet edzel eszetlen gyakorlatokkal, ilyen felhúzás meg guggolássokkal akkor egyenes út vezet a sérüléshez. Nem éri meg!
2019. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!