Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta, de hogyan?

Diéta, de hogyan?

Figyelt kérdés

Tehát, kezdjük azzal, hogy 17 éves lány vagyok. Alapvetően nagyon jó az anyagcserém genetikailag - ha hajnal háromkor megeszek egy üveg Nutellát, sem látszik meg rajtam, max minimális (azt meg a következő edzés alkalmával már le is dolgoztam).

Edzek kisebb-nagyobb szünetekkel két-három éve, de az utóbbi fél évben nagyon komolyan (heti 4 edzés). A problémám az volt, hogy egy ideje nem éreztem magamon a fejlődést, megrekedtem - ergo nem kerekedett már úgy a fenekem, nem formásodott a karom, stb, stb...

Gondoltam, ez az evéstől van. Két hete elkezdtem egy fehérjediétát (zabkása+tojás+fél kg csirke+fehérjeturmix). Érzem magamon a változást, már wnnyi idő alatt is, a kemény edzéssel, és ez rendben is lenne így.

Azonban elkezdtek riogatni, hogy ehhez hozzá fog szokni a szervezetem (mármint a kevés szénhidráthoz, no cukor), és felborul az alapvetően tök jó anyagcserém, így egész életemre hízós maradok.

A kérdésem az lenne, hogy mivel tartsam viszont a napi cukorszintem? (nem testépítő akarok lenni, csupán jobban kinézni, tudom, van még hova fejlődni). főleg olyanoktól várnám a választ, akik ezzel foglalkoznak/ez a szakmájuk, vagy tényleg nagyon jártasak a témában, mit kellene tennem. köszönöm!



2019. jan. 26. 09:16
 1/2 anonim ***** válasza:

"Alapvetően nagyon jó az anyagcserém genetikailag - ha hajnal háromkor megeszek egy üveg Nutellát, sem látszik meg rajtam, max minimális (azt meg a következő edzés alkalmával már le is dolgoztam)."

Ez nagyon nem így működik, ezt te csak hiszed. Ha napi szinten vágnál be ilyen nutellákat akkor hidd el, meglátszódna. Az meg tök mindegy, hogy hajnali 3kor vagy délben eszel. A napi bevitel számít.

"Azonban elkezdtek riogatni, hogy ehhez hozzá fog szokni a szervezetem (mármint a kevés szénhidráthoz, no cukor), és felborul az alapvetően tök jó anyagcserém, így egész életemre hízós maradok."

Egy nagy kupac, gőzölgő bullshit. Ilyen szimplán nincs.

Persze egy kis gyümölcs mindig mehet, de nem a cukor miatt fontos.

2019. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az eleg jol latszik, hogy sem a menettel, sem a fogalmakkal nem vagy tisztaban.


Egy uveg nutellat az eletben nem fogsz ledolgozni a kovetkezo edzesen.

Persze, hogy nem fejlodsz, nem eszel rendesen.

Az anyagcsered nem ettol fog felborulni.

Azzal, hogy (ha izmot akarsz, fejlodni akarsz), akkor nem szenhidratszegeny dietat folytatsz. Szoktak is mondani hogy a szenet kell lapatolni a gepezetbe :)

2019. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!