Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egyedül guggolás - hogyan?

Egyedül guggolás - hogyan?

Figyelt kérdés

(Nő vagyok.)


Egy évig jártam személyi edzőhöz, 3 különbözőhöz, de elég volt. (Az elején még jók voltak, a "beetetés időszakában", aztán egy idő után már tettek a fejemre edzés közben). A legtöbb gyakorlatot már tudom, igazából a guggolástól félek. 40 kiló az eddigi csúcsom (53 kiló vagyok, és csak hobbi szinten edzek), de a biztonságérzethez itt már kellett az edző jelenléte. Egyedül hogy csináljam? Csak lemegyek a terembe, beállok a keretbe, és elkezdem kis súllyal? (20 kilóval mondjuk) És tolom? Vagy egyedül nem kéne próbálkozni?


2019. jan. 27. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van,kis súllyal kezdd,aztán úgyis érezni fogod,hogy meddig tudsz stabilan felmenni. Nyilván maxolni nem egyedül kell,de nem is a maxolás a fontos. Esetleg ha idővel lesz edzőtársad, vagy ismerősöd a teremben,megkérheted,hogy kísérjen.
2019. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy év edzés után már illene tudnod egyedül végrehajtani egy guggolást. Persze értem, a legtöbb személyi edző komolytalan, akinek szándékában sem áll megtanítani a jól fizető kliensének, hogyan eddzen és vezessen étrendet nélküle.

Bemelegítesz, majd beállsz a keretbe, két oldalt megfogod és a csuklyásizomodra helyezed a rudat és a vállaiddal tartod hogy ne nyomja a csigolyáid, kiemeled és hátralépsz vele, vállszélességben enyhén kinéző lábfejekkel megállsz, veszel egy nagy levegőt és benntartod, lassan leguggolsz a súllyal amíg a felső combjaid nincsenek teljes vízszintben, miközben előrenézel, a mellkasod felszegezed és a hátad minél egyenesebben tartod, felállsz és kifújod a levegőt. A rúd a gyakorlat közben egy függőleges vonalban mozogjon, ne dőljön se előre se hátra. Ezt elismétled legalább ötször, ha nem megy szabályosan, csökkents a súlyon. A sorozat végén előrelépsz és a rudat beledöntöd a tartóba, ha esetleg lent találod magad a súllyal és maximális erőfeszítéssel sem bírsz felállni, előredőlsz hogy a rudat megtartsa alul a biztosíték és levegye a válladról, ha nincsen akkor ledobod magad mögé, ebben az esetben előtte figyelj oda ne akadjon bele a hajadba.

Ha van kérdésed, nyugodtan.

2019. jan. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Úgy gondolom, hogy magát a technikát tudom, csak egy nekem nagyobb súlyba egyedül nem merek beleállni. Azon gondolkodom igazából, hogy ha kisebb súllyal kezdek egyedül (20-25 kg elég laza, esetleg 30), akkor nem fejlődök-e vissza?

2019. jan. 28. 06:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyit szoktal 40be guggolni? Ha sok ment, nem fogsz egybol lent maradni. Azt meg erezned kell, mikor jutsz el oda, hogy mar nem menne tobb.

Esetleg probalj meg kisebb sullyal egy kis onbizalmat epiteni, es fokozatosan novelni.

2019. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A személyi edző szakma egy vicc, tisztelet a kivételnek.
2019. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van mikor maxolok és bizony előfordul, hogy ledobom a súlyt. Ha nem bírsz vele felállni, nyugodtan engedd el. Nem fog eltörni :)
2019. jan. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Így már nem is tűnik vészesnek. Ma életemben először pump órán, voltam keret nélkül 10 kilóval kezdtem, az nyilván pofonegyszerű volt. Az önbizalmamnak jót tett, szóval legközelebb már megyek a gyúrós részbe.
2019. jan. 29. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!