Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme van a testépítésnek?

Mi értelme van a testépítésnek?

Figyelt kérdés

Kozmetikai célú izomnövelés.Férfiszépségverseny.Egymásnak pózolgatnak a színpadon,bíróknak egy szál bugyogóban.Sem az erő,se az állóképesség nem növekszik tőle számottevően.Egy testépítő ismerősömnek is megroppant a dereka,amikor meg akart emelni valami nem is nehéz dolgot.

Az erősportoknak,mint az erőemelés,erősember,súlyemelés,tényleg van értelme,mert ezektől tényleg erős lesz az ember.



2019. febr. 28. 21:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Mi értelme van a testépítésnek?

Kozmetikai célú izomnövelés.Férfiszépségverseny.Egymásnak pózolgatnak a színpadon"


Azt ugye tudod, hogy nem minden testépítő versenyzik (?)


Én pl. azért szeretem a testépítést, mert relatíve nagy mozgásigényem van, de a futás + úszás nekem unalmas, nem motivál, bár terepfutást csináltam egy ideig próbából és nem ment rosszul. A testépítéssel minden izmomat szépen átmozgatom, erősítem a gyenge derekam is. Kondi nélkül sokkal szarabb. És nem bánom, ha izmos vagyok:) Plusz szeretek figyelni a diétára, és tetszik az ezzel járó egészséges életmód


"Az erősportoknak,mint az erőemelés,erősember,súlyemelés,tényleg van értelme,mert ezektől tényleg erős lesz az ember."

A testépítő pedig gyenge marad, és csak technikából nyomja fekve a 100-160 kilókat, stb.? Naturalról beszélek!


Azt tudtad, hogy sok testépítő indult régebben erőemelő versenyeken is? Ma már nem tudom, gondolom ma is így megy...


"Sem az erő,se az állóképesség nem növekszik tőle számottevően."

Annyira nem, hogy csak testépítéstől döntöttem meg a rekordomat 100m gyorsúszásban. 1 perc 4 másodperc. Nem rossz azért:) Tehát még a gyorsaságot is növeli.

2019. márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A testépítés ugyan olyan sport mint a többi. Nyilván ahogy itt viccesen megjegyezte valaki, a síugrást sem lehet összehasonlítani a sakkozással, így a testépítést sem az erőemeléssel, és semelyik más sporttal... A munkával meg főleg nem, ugyanis a munka nem sport! Írtam is erről régebben egy cikket... A testépítők számára a testépítés szeretete adja az értelmét a sportnak, neked pedig az erőemelés szeretete. Ez ilyen. Amit szeretsz csinálni, annak számodra van értelme, és ez a lényeg. Van aki munka után beül a kocsmába és elissza a fizetését, mert ezt szereti csinálni, számára ez értelmes dolog, ő így érzi jól magát...
2019. márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha neked csak az számít hogy milyen erős vagy, mennyi súlyt emelsz, akkor vegyél lendületet, mellről nyomásnál hajlítsd be a térded és mikor nyomod ki a súlyt közben ugorj fel, bicepszezésnél lengjél mint a hintaló, fekvenyomásnál pattintsd a súlyt. Ezektől többet fogsz emelni, erős leszel 💪💪
2019. márc. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Inkább fogd össze a maradék agysejtedet és azokkal próbálj valamit kezdeni.
2019. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel mi értelme az erőemelésnek? Nincs olyan hétköznapi szituáció, ahol több száz kilós súlyokat kéne emelgetned, vagyis tök felesleges. Sosem leszel olyan "erős", mint pl. egy gépkezelő, aki tonnákat mozgat meg egy gombnyomással. :D
2019. márc. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nekem folyton beszólogatnak a többiek a teremben,hogy miért nem edzek rendesen,miért nem tárogatok,meg mondják,hogy nem nézek ki sehogy,nincs semmi felkarom stb...Idegesítenek.Én nem szólogattam be soha senkinek.

Meg az is zavar,hogy a guggoló állványban bicepszeznek meg oldalemelnek én meg nem tudok guggolni.

2019. márc. 2. 15:12
 17/18 A kérdező kommentje:

Vannak erős testépítők,de a zöme csak 30 kilókkal izolálgat gépeken.

Meg àltalàban csak fekvenyomásban erősek,a felhúzást,guggolást teljesen elhanyagolják.Rajtam kívül nem is guggol itt senki ebben a teremben.

2019. márc. 2. 15:14
 18/18 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy edzőterembe jársz?

Én eddig ahol jártam, a nők is guggoltak mindenhol. Nekem nőként a kedvencem a lábnap.

2019. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!