Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A húzódzkodást és a fekvőtámas...

A húzódzkodást és a fekvőtámaszt szeretném fejleszteni. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
1 hónapja edzek saját testsúlyommal és súlyokkal. De nem érzem azt hogy jobb lennék a 2 gyakorlatban. Általában amikor fekvőtámaszt vagy húzódzkodást csinálok egy bizonyos számnál elkezdek kifáradni és abbahagyom a gyakorlatot, de úgy érzem hogy ment volna még több is. Ezt nem tudom hogy lehet kijavítani. Gondolkoztam azon hogy az izomállóképességem rossz, mert világéletemben alig sportoltam valamit. Futni se tudok rendesen, az iskolában is mindenki röhög rajtam, hogy milyen béna szar vagyok.

2019. márc. 5. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jársz terembe, akkor a fekvenyomástól erődöni fog a fekvőd is. Húzódzkodásra is jó mondjuk a mellhez/nyakhoz húzás teremben, de nyilván a fekvőtámaszozás fekvőtámaszozástól lesz jobb, a húzodzkodás meg a húzódzkodástól.

illetve ha húzódzkodás alatt a bicepsz gyakorlatra gondolsz, akkor arra kétkezes rúddal való bicepszezés segíthet, de itt is érvényes, hogy amiben jobbnak kell lenned, azt kell gyakorolnod. pl 5x8 at húzz, és emelj mindig, ha úgy érzed hogy mind a 5 sorozatban sikerült !szabályosan! végrehajtanod.

Nyilván mindegyikre vonatkozik, hogy szabályos végrehajtás az fontos, a táplálkozás megint csak, bár az elején még más a helyzet.

a futásra pedig azt tudom mondani, hogy - kapaszkodj meg - ha eljársz futni, jobb leszel futásban.

2019. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
terembe nem járok, otthon edzek. de azért köszi a tippeket.
2019. márc. 5. 20:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Az szokták mondani, hogy 6-12 ismétlés az izomtömeg-növelést szolgálja. Ennél kevesebb ismétlés a maximális erőt fejleszti, míg több ismétlés az erő-állóképességre megy.

A húzódzkodást tudod könnyíteni gumiszalaggal, ha még nem megy a kívánt számú ismétlés szabályosan. A gumiszalag az alsó holtpont közelében segít a legtöbbet, felfelé egyre kevesebbet.

Ha már jól megy saját testsúllyal, akkok súlymellénnyel vagy a derekadra kötött súllyal tudod nehezíteni.

A fekvőtámasznál hasonló. Lehet könnyíteni úgy, hogy a kezed padon vagy zsámolyon van. Nehezíteni meg fordítva: a lábad van a zsámolyon. Vagy súly a hátadon.

2019. márc. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csodalom hogy nem irtak le az elottem szolok ami a legfontosabb: nem csinalod kifulladasig az ismetleseket. Te magad mondod hogy birnad meg de abbahagyod. Maroedig addig kell csinalni a fekvotamaszt is amig a vegen mar nem biros kinyomni csak erolkodsz. Ez az utolso felbemaradt fekvotamasz szinte a leghatekonyabb
2019. márc. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!