Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan dolgozzak egykezes...

Hogyan dolgozzak egykezes súlyzóval úgy, hogy a gerincemet közben minél jobban kíméljem?

Figyelt kérdés

A nehéz súlyok miatt kialakult egy derékfájás a gerincemnél, és enyhe sérvre gyanakodom, így pár napja pihenek, de szeretném folytatni az edzést. Vékony testalkatú vagyok, és a hátizmom - bár folyamatosan fejlesztem - egy kicsit elmaradott.

Kaptam egy régi övet erre a célra, de nem érzem, hogy túlzottan fogná a derekam. Lehet esetleg valahogy úgy csinálni, hogy ne terhelődjön annyira gerincoszlop? Ülve, esetleg guggolva?

Köszönöm a válaszokat.



2019. márc. 7. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ov nem arra valo, hogy fogja a derekad. A lenyege, hogy a hasfal elott, torzs korul egy akadalyt kepezve, nagy terheleskor a torzsmerevito izmok es a bent tartott levego egyuttes munkajaval "belepreseled" magad az ovbe es igy egyenesen tart a test. A gerincet konkretan nem tehermentesiti.

Olyan gyakorlatokat csinalj melyeknel a mellkasod meg van tamasztva vagy ulsz. Hatra pl. az invertalt evezes, huzodzkodasok, lehuzasok tokeletesek. Evezes hason fekve padon, bicepsz, oldalemeles szinten ulve/hasalva padon.

2019. márc. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Melyik izomcsoport az melyik után leginkább éred a derékfájást?

Én is egykezeseket használok itthon de csak a guggolástól érzem már este vagy másnap hogy megerőltettem a derekam pedig nem használok nagy súlyt.

2019. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én eddig azt hittem, az öv a derekamat fogja, köszönöm az információt. Sajnos itthon korlátozva vagyok, terembe meg csak időnként járok, így rá vagyok szorulva a súlyzókra.

Hát, nem konkrét gyakorlat után érzem. Végeztem guggolást súllyal, illetve gyakorlatokat mellre szőnyegen, valamint vállra és bicepszre álló helyzetben.

Valamelyik reggel éreztem, hogy nem oké a dolog, mert tűszúrás szerű fájdalmat éreztem hasprésnél a gerincemben, két nappal később pedig előjött egy ágyék szakaszi gerincfájdalom.

2019. márc. 7. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Na majd figyeld meg akkor melyik edzés után érzed, kézi súlyzóknál nyilván jobban terhelődik minden izom mint gépeken de felső testes edzéstől még soha nem volt hát-derék fájásom
2019. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát, rendben. Még egyenlőre várok az edzéssel, majd kiderül, mi is ez.
2019. márc. 7. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!