Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Térdfájdalom és edzés?

Térdfájdalom és edzés?

Figyelt kérdés

7 hónapja kezdtem el edzeni, mert zavart az, hogy vékony vagyok. Egészen jól haladok, lábat kivéve (súlyozott saját testsúllyal és súlyokkal edzek otthon és kültéri parkokban). Ez előtt 8 évig küzdősportra jártam, ami miatt szépen elkoptak a térdízületeim. Orvosnál voltam, szedek porcképzőt és ízületvédőt, hialuronsavas kapszulát, vitaminokat, kentem krémekkel...stb, de semmi. Edzéseken mindig be van kötve a térdem, hátha segít.

Van olyan, hogy 20 db saját súlyos guggolástól is fáj, van, hogy simán tudok egylábas guggolásokat csinálni vagy 20-30 kilóval guggolni fájdalom nélkül, valamikor meg csak alapjáraton is fáj és le se tudok guggolni. Az egylábas guggolással is már az a baj, hogy kevés, ahogyan a 30 kiló is és sok ismétlés megy vele. Vádlit általában tudom edzeni, ott nincs mindig ez a probléma.

Az eddigi lábazásom az általában mindig úgy volt, hogy pár edzést 1-2 hét kihagyás követte a fájdalom miatt.


Még mielőtt bárki mondaná, hogy azért, mert nem szeretek lábazni, annak mondanám, hogy ez nem igaz. Pont, hogy guggolni szerettem a legjobban, csak sajnos nem látszik. Ez a 7 hónap alatt 1 centivel lett vastagabb a combom, a vádlim 2 centivel (az utóbbinak egészen örülök, mert genetikából adódóan vékony a vádlim és az alkarom). Viszont úgy gondolom, hogy ez az 1 centi is a rendszeres kerékpározástól jött föl vagy fogalmam sincs..


Ebből következik másik problémának, hogy pár év múlva elég hülyén is fog kinézni az összkép, persze az most a kisebb bajom, de azért számít.


Szóval a kérdés az lenne, hogy akinek van/volt hasonló problémája, az hogy tudott lábra edzeni és mit lehet esetleg tenni a fájdalom ellen.


Köszönöm előre!



2019. márc. 7. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Scitec Arthroxon -ja vàlt be, nem is szedem a 6 kapszulàt csak 4 et naponta, de semmi fàjdalmam nincs, tèrdbandàzst a Titànt hasznàlom.Hetente tudok làbra edzeni fàjdalom nèlkül, de az Arthroxon elött a bandàzzsal màsnap voltak fàjdalmaim ès bedagadt a tèrdem.
2019. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Ki fogom próbálni.
2019. márc. 8. 05:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is az Arthroxon valt be. Hozzatennem hogy kb. az elso beszedett doboz utan kezded el erezni. Izulet sajnos lassan regeneralodik.
2019. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. márc. 11. 15:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen glükozamin-szulfát alapú tápkieg, ha nem guggolsz nagy súlyokkal (testsúlyx2+) bandázs, knee sleeve nem kell.
2019. márc. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. márc. 12. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!