Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet nyomni minden edzésen?

Lehet nyomni minden edzésen?

Figyelt kérdés
Állva nyomásra gondolok. Gyenge a vállam, jelenleg a testsúlyom felébe nyomok 6-7et, és a testsúlyommal akarok nyomni legalább hármat. Lehet minden edzésen nyomni, hogy gyorsabban erősödjön? Hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken

2019. márc. 19. 08:50
 1/4 Szergej55 ***** válasza:
Szerintem kezdésnek elég lenne a nyomást heti 2 alkalomra emelni, és meg kell tervezni a terhelést.
2019. márc. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MadSeal ***** válasza:
Szerintem a hétfő-csütörtök bőven elég, edzésenkènt nyomni egy 5x5öst a lehető legnagyobb súllyal, amivel szabályosan, lökés nélkül megyen + egyéb vállgyakorlatokat is vègezhetsz egykezesekkel. Heti többet szerintem felesleges, ugyebár annak is kell egy bizonyos regenerációs idő + a fekvenyomásban is benne van. Amúgy csak óvatosan a vállakkal, mindig melegítsd be, semmi rángatás, mivel nagyon hamar le tud sérülni.
2019. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, 48 óra regeneráció kell a vállaknak. Konzisztencia, fenntarthatóság és kitartás, bármit teszel nem fogod egy hónap alatt kigyúrni magad, de ha legalább egy évig rendszeresen edzel és eszel akkor igen.
2019. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
két éve edzek mégis rosszak a nyomásaim a húzáshoz, guggoláshoz viszonyítva. ez van, igyekszem fejleszteni
2019. márc. 22. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!