Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti milyen edzésmódszert...

Ti milyen edzésmódszert ajánlotok? :O 21/F

Figyelt kérdés
A problémám az ,hogy világ életemben kicsit ,,husisabb" voltam.Edzek rendszeresen testépítő jelleggel heti 3x .Az lenne a célom ,hogy minimalizáljam a testzsír százalékomat. 172 cm magas vagyok és jelenleg 78 kg. Ez valjuk be nem a leg ideálisabb testsúly ehhez a magassághoz. A célom olyan 70 kg környékén lenne.Viszont nem ezeket a szokásos kérdéseket raknám fel ,hogy : ,, mennyi idő alatt lehet megcsinálni " stb... Tisztában vagyok azzal ,hogy mennyire fontos is az étkezés tudom azt ,hogy kevesebb kalóriát kell bevinnem annak érdekében ,hogy fogyjak. Szeretném azt , hogyha szálkásabb lennék. Viszont azt nem tudom , hogy mégis hogyan kéne edzenem ahhoz hogy ezt elérjem. Maradjak a szokásosnál ,hogy heti 3 edzés és szétbontom az izomcsoportokat mint most ,valamint megfűszerezem egy kis kardioval. Vagy a másik ,hogy ugyanúgy heti 3 alkalommal eljárok futni és állóképesség növelő gyakorlatokat végeznék mint az ugrókötelezés sprintelés hegymászás stb. stb. Az utobbi legalább helyrerakná az állóképességemet is kicsit. Szóval szerintetek melyiket kéne csinálnom ahhoz ,hogy kevesebb legyen a testzsír százalékom ? Vagy ha valaki tud jobbat azt is szívesen meghalgatom :D a válaszokat előre is köszönöm szépen !

2019. márc. 19. 23:04
 1/4 sportember11 ***** válasza:

Szia! Én 170 cm vagyok és jelenleg 67 kg rendszeres mozgás mellett. A kaja rengeteget számít abban, hogy mennyire leszel szállkás, így szerintem itt csúszol el. Legalább is nálam ez volt a nyitja a szállkásodásnak.


Ezen felül még az intervallum edzés lehet megfelelő számodra, mivel az az egyik legjobb módszer a szírégetéshez. Ennek lényege ugyebár, hogy rövid, de nagyon intenzív szakaszokban edzzel. Ez már edzés alatt is több kalóriát éget, mint a monoton mozgás, de a sprinteknek köszönhetően még edzés után is égeted a kalóriákat.


Szóval érdemes kipróbálnod és beiktatnod az edzéstervedbe pár intervallum napot. Itt találsz róla egy részletesebb írást is:

[link]

2019. márc. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tsm, szulejman nezd milyen jo formaban van, Paldi amugy telli van love? Ha jol tudom ketnaponta megy nala 3ml tren, es napi 3 egyseg novi, azert ilyen kis golyo a feje a tetvedeknek
2019. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szálkásítás lelke ugyanúgy a megfelelő diéta. Mivel nincs helyi zsírégetés, így nincsenek "szálkásító gyakorlatok" sem


Amiket írsz a kérdésben (kardió, ugrókötél, stb...) szintén nem ér semmit, ha kalóriapluszban vagy


"Szóval szerintetek melyiket kéne csinálnom ahhoz ,hogy kevesebb legyen a testzsír százalékom ? "

Kalóriamínusz egy kis aerob futással vagy biciklivel fűszerezve.


A lényeg az lenne, hogy ne csak kampányszerűen mozogj. Tanulja meg a tested, hogy óvni kell az izmokat és a zsírt égetni.

Próbáld ki a TSM edést, nyomass nagy súlyokkal munkasorozatokat. Nálam ez jött be.

2019. márc. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Es az intervall edzest hogyan vegezzem ? Mondjuk 1 perc futas fel perc pihi vagy az is 1 perc legyen?
2019. márc. 20. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!