Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Első alkalomra 1 km futás az...

Első alkalomra 1 km futás az nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Lementem futópályára futni és ezt a távot sikerült egyben produkálnom.. Komolyan érdekel, ez 19 évesen fiú létemre nagyon gyengének számít? 180 cm magas, 75 kilós vagyok. Nem igen mozogtam ezelőtt, pár éve edzettem de az már régen volt és nem jelent semmit most

2019. márc. 21. 15:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%
Egy edzetlen kezdő jó eséllyel nem bírna ennyit lefutni
2019. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
34%

Miről beszélsz? Egy 14 éves lány Cooper teszten 1500 m rossz eredménynek számít.


[link]


Nehogy már nekem megmagyarázzátok, hogy az 1 km futás jó eredmény.

2019. márc. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira keveset mozognak a mai fiatalok, (tisztelet a kivételnek) hogy ahhoz képest nem rossz eredmény.
2019. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Vitát nem akartam azért szítani, de köszönöm mindenki véleményét. :D Összességében, attól függ szerintem mihez viszonyítjuk. Valóban a cooper teszthez képest ez borzalmas. Ahhoz képest amennyit mozogtam, lehet hogy elmegy.


Végül is a lényeg hogy lesz jobb is.

2019. márc. 21. 18:34
 15/22 anonim ***** válasza:

Én Soha nem futottam 2 éve edzek és nem rég kezdtem futni is.

első alkalommal 2 percet bírtam futni egyszuszra az kb 2-300 méter.

Most 6-8 kilométer megy egyhuzamban szóval nincs olyan hogy kevés csak csináld :D

2019. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
2-300 méter. Besz@rás.
2019. márc. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
9%
Na lementem én is h nekem mennyi megy. Egy jó tempóban 13km sikerült. Úgyhogy elég gyenge valóban
2019. márc. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Cooper és más sportolók szerint ez még gyenge de semmi baj.

Meg kell nézni hogy a középiskolákban hányan teljesítik az "előírt" eredményeket...meglepődnétek.

Kezd jönni a jó idő könnyen lehet fejleszteni magad.Hajrá :)

2019. márc. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egy átlag felnőtt 1km-t sem tudna lefutni. Egy átlag ember ha fut a buszhoz néhány tíz métert, utána megàllòkon keresztül alig kap levegőt.

Ehhez képest jó az 1km. De ez teljesen fejleszthető dolog. Egyik ismerősöm a nulláról indult, egy év múlva 21 km-es versenyen indult.. Szóval nem para, valahol el kell kezdeni.

Egyébként az iskolások sem feltétlenül tudják lefutni a coopert. Pár éve még gimis voltam, aki sportolt az le tudta futni. Aki nem, az elcsalta vagy sétált közben kicsit.

2019. márc. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Első alkalomra 1 km futás az nagyon rossz?"

Én amikor nagyon punnyadt voltam, akkor sikerült elsőre ennyi, bár én nem sík terepen futottam, de ez akkor is azt mutatja, hogy kissé be vagy punnyadva.

De ne foglalkozz ezzel. Elkezdted, csinálod, ez a lényeg.

Amúgy mekkora volt a tempód? Mert ha túl nagy, akkor attól is hamar kifulladhattál. Lehet, hogy kocogva 3-4 km is ment volna

2019. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!