Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehetséges, hogy 1 óra...

Hogy lehetséges, hogy 1 óra futással is nagyjából annyi kalóriát lehet elégetni, mint mondjuk 1 óra súlyzós edzéssel?

Figyelt kérdés
Mármint az az 1 óra súlyzós edzés nekem nagyon jól tud esni, frissitő meg minden, de egy óra futástól viszont kb. meghalnék, már 20 perc után is beszédülök nem is tudom, hogy bír valaki 1 órán át futni.Ez a kettő tényleg ugyanannyi kalóriát éget el vagy ennyire nem bírom a futást?(normális tempójú futásra gondolok itt szabályos légzéssel).

2019. ápr. 24. 19:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hogy konkrétumot is mondjak, én tegnap egy elég intenzív futóedzésen 1 óra 9 perc alatt 1175 kalóriát égettem. 70 kilós 33 éves férfiként a Polar pulzuspántos órámmal mérve, ami elég pontosnak mondható. De lazább futások alkalmával is legalább 750-800 kalória szokott lenni 1 óra. Nálam nagyobb darab és kevésbé edzett csávók ennél többet is elégetnek, kötve hiszem, hogy súlyzózással ennek közelébe lehetne érni.
2019. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
7-es igen képzeld megbízható, mert máshol is hasonló értékek voltak nem csak ott meg sokan is használják én pl. egy edzőtől hallottam róla.Amúgy meg ki mondta, hogy súlyzós edzéssel olyan hú de sok kalóriát el lehet égetni.Én azt mondtam a futás szerintem többet éget.
2019. ápr. 25. 21:25
 13/13 A kérdező kommentje:
10,11 ja igen hát az tény, hogy súlytól is függ kinek mi intenzív.Gondolom a kalóriabázison általános érték van fenn.Na és jó is, hogy írtad pont ezt akartam kérdezni, hogy van-e pulzusszámlálód és érdemes-e beszerezni egyet, mert azért mégis csak egyénibb.Köszi a választ és nem semmi állóképességed lehet azzal az 1 óra 9 perccel azért.
2019. ápr. 25. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!