Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés végén érdemes "rádurrant...

Edzés végén érdemes "rádurrantani" az edzett izomcsoportra?

Figyelt kérdés

Alapból 2 izomcsoportra szoktam edzeni minden edzéskor, általában 1,5-2 órás edzésekről lévén szó. Táplálékkiegészítőt pedig "leírás alapján" 30 perccel ajánlott az edzés vége után bevenni.


Nos, mivel nekem az első izomcsoportom leedzése egy óra elteltével kész, utána még maradok legalább sűrűn 1 órát is. Érdemes befejezéskor az első izomcsoportra csinálni pár gyakorlatot?


(tudom, hogy pihenéssel regenerálódik az izom, viszont számít ez a fél óra akármit is?)



2019. ápr. 30. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Edzés utáni tejsavó megvan?
2019. ápr. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy izomcsoportot egy óráig edzel? Hogy néz ki mondjuk egy hát vagy váll edzésed, és milyen szinten vannak az egyismétléseseid? A válaszhoz ezt jó lenne tudni.
2019. ápr. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fél órát még ráedzeni az adott napon az első izomcsoportra sztem értelmetlen. 1-2-3 sorozat még mehet rá durrantás gyanánt, de többet fölösleges. Olyat én is szoktam, hogy ha pl. hát-tricepsz van, tricepsz végén csinálok még 1 sor húzódzkodást majd gyorsan egy sor evezést, de kb. csak az érzés miatt :D nem vettem észre hogy lenne bármi előnye.
2019. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nemhogy érdemes hanem egyenesen kötelező!
2019. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mit lehet egy izomcsoportra egy órát edzeni? Ez engem is érdekelne. Én egy izomcsoportot max. fél óra alatt kinyírok 3 féle gyakorlattal, 4-5 ismétlésekkel.
2019. máj. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát az olyan is lehet ötös...


Ha normálisan le akarod edzeni az adott testrészt még majdhogynem kevés is az egy óra.

2019. máj. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6. Persze, bohóckodhatsz kis súlyokkal is 10 gyakorlattal, 500 ismétléssel, meg 5 perces szünetekkle közte, úgy valóban kevés az egy óra! Ha nem tudod egy izmodat lefárasztani fél óra alatt, az olyan is!
2019. máj. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát öregem, az eredmények nem ezt mutatják. De te biztos okosabb vagy.
2019. máj. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

45-60 perc simán egy izomcsoport. Általában 4-5 féle gyakorlatot csinálok, és mindegyikből 4 ismétlést, ismétlésenként pedig 10-12 darabot.


Igen, megy a fehérje edzés után, ezért is tettem fel a kérdést.

2019. máj. 1. 21:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Tul sok tenyezo beleszol ebbe ahhoz, hogy ki lehessen jelenteni hany sorozat vagy perc kell egy izom megfelelo terhelesehez. Van amikor 3*10 ismetlessel kikeszul, van amikor 6*5-el, de van amikor 15 sorozat utan sem jon ossze. Az adott edzesterv jellege es a cel pedig megint egy masik dolog. Az hogy mihez vagy hozzaszokva meg egy harmadik.
2019. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!