Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Másfél hónapja kezdtem el...

Másfél hónapja kezdtem el testépíteni, kezdetben 72kg voltam, jelenleg 68 kg vagyok. Tömegelni szeretnék, étrendem már van. (leírásba tettem miből mennyit eszek) Szerintetek testtömeg növeléshez ez kevés? (súlyom 68kg, magasságom 178cm)

Figyelt kérdés

Heti 5 nap járok terembe, napi másfél órát edzek intenzíven.


Étrendem:

Reggeli cornexi zabkása + banán + fehérjepor (28g)


Napközben eszek:

300g jázmin rizst (főzve nem tudom mennyi)

300g-400g csirkemellet

100g borsót


Edzés után:

28g fehérjepor+ 50g szénhidrátpor


Vacsora:

Sós lében áztatott tonhalkonzerv (aldis)

2-3 szelet teljeskiörlésű kenyér

50-100g csirkemell

(Néha 50g rizst is)

Uborka, karfiol.



2019. máj. 1. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Étrendkiegészítő: BCAA, glutamin, tömegnövelő megvan?


Ezek nélkül nehez lesz...

2019. máj. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
75%

Jó lesz ez, mérd magad hetente, hogy változol.

A rizst variálnám bulgurral, hogy ne mindig magas GI szénhidrát menjen ekkora mennyiségben.

Multivitamin, C-vitamin és omega 3 menjen minden nap.

BCAA, meg ilyenek nem kellenek, ha tartod az étrendet.

2019. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
2019. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Felejtsd el az elso barom valaszat es a sok hulye bcaa es hasonlo kiegeszitot. Anelkul is lehet tomegelni.
2019. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Lehet, csak nem erdemes. Kb 3x tobb idő glutamin es bcaa nelkul izmot felszedni
2019. máj. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiába vagy 33 %-os barátom :D
2019. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Semmit nem jelent a %. Itt soha nem az alapján pontoztak, hogy hasznos-e a válasz...
2019. máj. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 SZücsöm ***** válasza:
100%

7 Amit írtál az a politika és ezotéria kategóriákba sajnos igaz is. Itt a sportnál viszont ha hülyeségeket irkálsz vagy trollkodsz csak akkor pontoznak le (persze a normális emberekből indulok ki).


Na már most az 1 es egy troll aki napok/hetek óta unalmába ajánlgatja a bcaa-t és a glutamint mindenkinek pedig ő is tudja hogy NATURÁLON SZ*RT SEM ÉR. Érdekes hogy a valóban hasznos KREATINT egyszer sem ajánlotta senkinek sem.


A 2 es válaszát annyival egészíteném ki hogy sajnos a kutatások azt mutatták ki hogy ezek a szintetikus multi és egyéb vitaminok sajnos semmit se érnek. De mivel az étrendedben tényleg nem szerepel annyi gyümölcs és zöldség, (tojás,halkonzerv,tejtermék) hogy kielégítsd a tested vitamin és ásványi anyag igényét ezért ha veszel vitamint CSAKIS ORGANIKUSAT ha azt akarod hogy fel is szívódjon valamennyire. Halolaj meg mehet + a kreatin is. A fehérje meg csakis whey legyen (ha nem vagy laktóz érzékeny).

2019. máj. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és tartalmas hozzászólásokat! :)

A fehérjepor, amit használok whey, az étrendemet pedig kiegészítem a fentebb leírtakkal! :)

2019. máj. 1. 23:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Rizs helyett bulgur vagy quinoa! Egyszerű ezeket is elkészíteni és szoktam keverni hozzá amikor már kész, párolt répát vagy brokkolit is,esetleg néha borsót.
2019. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!