Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kulcscsont/váll fájdalom?

Kulcscsont/váll fájdalom?

Figyelt kérdés
Nem régóta kezdtem el edzeni, átmozgató edzést csinálok /minden izomcsoportra egy gyakorlat/ viszont fekvenyomásnál a bal vállam elől fáj, csak a bal, illetve nem érzem azt, hogy a mellem dolgozna (néztem videókat , hogyan kell, próbálom úgy csinálni, mégis fáj a vállam). Tolodzkodásnál ugyanez, csak ott a bal és a jobb vállam is fáj. Rosszul csinálom vagy gyenge a vállam ?
2019. máj. 2. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A fekvenyomásod biztosan rossz. Lapockát bezáród, hátra húzód a vállad és kinyomod a mellkasodat mint egy kutya, és így fekszel a rúd alá, és így is maradsz végig. A tolódzkodásnál meg valószínűleg túlságosan is leengeded a tested, derék után egy ici pici-vel állítsd meg a mozdulatot.


Egyébként nekem is hasonló váll fájdalmam van, csak az egyiken, nekem ez azzal párosul hogy előre van esve a rossz vállam.


Rotátor köpenyt edzd, az mindenképp fontos ebben az esetben.

2019. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
derék szög*
2019. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy csinálom ahogyan írod :D Így sajnos nem látom külső szemmel, lehet megkérek majd lent valakit , hogy nézzen már rá mi rossz.
2019. máj. 2. 21:08
 4/4 anonim ***** válasza:

A vall a legkomplexebb es ezaltal a legserulekenyebb izulet. Nem szoktam szemelyi edzot ajanlani, de ez esetben keress fel egyet, aki megtanit helyesen nyomni, valamint nem mindegy a vallproblema milyensege.

A helyes fekvenyomas elsajatitasanak a legegyszerubb modja: valaki foled all nyomas kozben, es ruddal vagy oldalankent 5-10-20 kg-al (a te es a segitod eronletetol fugg) kiemeled a sulyt. Mikor engeded le magadra, a segitod ellent tart, hogy neked huzni kelljen magadra a rudat, hasonloan mint az invertalt evezesnel. Ekkor egyreszt mire a mellkasodra er a rud, meglesz a szamodra tokeletes kezdopozicio, masreszt mikor a suly a melleden van es a segitod egy lassu de hatarozott mozdulattal elengedi, a stabilizalo izmok befeszulnek, es jo lesz a nyomasod. Masreszt mikor engeded le az ellentartott rudat, az idegrendszerben a mozgasforma rogzodik, a pozitiv szakasz helyesen lesz kivitelezve. Harmadreszt mar az elso ismetleseknel is kikuszobolod a fekvsnyomas talan legnagyobb hibajat, a csuklobillentest.

3-4 sorozat es jobban tudsz fekvenyomni mint sok evek ota edzoterembe jaro emberkek.

2019. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!