Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jelenleg 54 kiló vagyok, a...

Jelenleg 54 kiló vagyok, a képen látható módon nézek most ki, érdemes elkezdenem tömegnövelni ezen a ponton?

Figyelt kérdés

Eredetileg majdnem 80 kiló voltam, most 54 vagyok fél évnyi kalóriabázisozás meg egy kis futás leolvasztott rengeteg kilót. A hasi kockáim még nem teleesne látszanak csak ha befeszítem.


Csatoltam egy képet lent, szerintetek ez alapján nekikezdjek már a tömegnöveléshez?


[link]


Szeretném ha kockásabb lenne a hasam, most akkor "szálkásítsak" még tovább, vagy kezdjek el ügyesen és lassan tömegnövelni és a kockák is nőni fognak majd? Vagy ez nem így működik és azokról le kell mondanom teljesen, kivéve ha csontsoványra fogyok előtte?


Ebben még nem vagyok tapasztalt, igazából fogyókúrának indult az egész aztán menet közben rájöttem hogy még jól is nézhetek ki, csak nincs tapasztalatom ebben hogy hogyan lehetne egy enyhe beach body-t elérni, nem akarok szuperhősnek kinézni, de ha tudnék egy enyhe kockahasas kidomborodóbb mellkasú "képet" faragni magamról, az ez tök jó cél lenne, amit el akarnék érni.


Időm az van rá gondolom hogy ha neki kezdenék nyár végéig lenne maximum valami látható nyoma, de türelmes vagyok.


Szóval a fő kérdésem hogy mit és hogyan csinálnátok a helyemben ebben az állapotomban mint a képen? Tömegeljek és majd kialakul a kocka jobban vagy ne is foglalkozzak vele, vagy szálkásodjak még? Esetleg tömegnöveljek és utána szálkásodjak újra?


Valaki tapasztalt mondja meg a tutit!



2019. máj. 6. 11:24
 1/7 A kérdező kommentje:
A lényeg lemaradt 165 centiméter vagyok így vagyok 54 kiló!
2019. máj. 6. 11:36
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Grat a fogyáshoz, de 54 kilósan nincs hova szálkásodni ha nem a dachau fogoly test a célfizikumod.

Mehet a tömegelés, napi 5 étkezés, összetett súlyzógyakorlatok, fél év múlva kreatin. Kezdd most, jövő tavaszra felszedhetsz 10-15 kilót aminek kétharmada izom, a zsírt meg nyár előtt leszálkásítod. Ha van kérdésed írj, mielőtt megérkeznének a trollok.

2019. máj. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat és a választ, akkor lényegében 2-3 naponta edzés és regenerálódás közte, meg napi 5 étkezés magas fehérje bevitellel, enyhe kalória plusszal a nap végén? Persze így most nagyon leegyszerűsítettem gondolom.


A tiltólistát ételek között a szénhidrát és a tejes cuccok vannak ha jól tudom de cáfolj meg mert mivel soha nem tömegnöveltem csak a netes "tudásanyag" áll rendelkezésemre semmi tapasztalat.

2019. máj. 6. 11:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Tömegelj fel olyan 65-70 kg-re!
2019. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam tiltó listás dolgok a gyors kaják, csipsz stb másik, tej nálam nem az, csak keveset fogyasztok vagy növényit, lisztben a fehér lett kiiktatva nagyjából,es én cukrot sem eszem. Stevia vagy eritrit.

De több félek keppen is lehet csinálni.

Annyi hogyha tomegelek, akkor brokkoli és más párolt zöldségek helyett (kivéve vacsi, ahhoz zöldseg játszik) bulgur, rizs vagy quinoa megy a hal/csirke/pulyka mellé.

Plusz készítek itthon mogyoró vajat én azt is eszem tízóraira a gyümölcsök mellé pl. (egy teáskanálnyi)

2019. máj. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. A szénhidrát egyike a 3 makrotápanyagnak, a test fő üzemanyaga így nem kerülheted el edzés mellett. A tejterméket, ha nem vagy laktózérzékeny, de kerüld. Egyedül a hozzáadott cukrot, transzzsírokat és magas glikémiás indexű szénhidrátokat kerüld.
2019. máj. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kövesd youtubeon alphadestiny-t ő a magaságod potenciál maximumán áll naturálisan. Mindent elmond amit tudni kell. És nem árt előre tudni dolgokat és jól csinálni ha már csinálod.
2019. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!