Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi ideig kéne "sétálni" a...

Mennyi ideig kéne "sétálni" a futópadon egy embernek 6-7 km/h-val (azaz sietős tempóban), hogy meglegyen a napi 8 km-es táv?

Figyelt kérdés

Lehet amúgy hogy az "Tudományok" témakörben kellett volna föltennem ezt a kérdést, mert szimplán matematika (amihez én hülye vagyok).


De az orvos nekem előírta a napi szintű 8 km-es sétát, lévén magas a koleszterinem és a vérnyomásom 28 évesen.

(Azért javasolta ezt, mert az egyik páciense is hasonló problémákkal küzdött, de ő megfogadta ezt a "mindennapos 8 km-es séta" szisztémát - akár esőben, hóban, viharban, munka után, vagy holtfáradtan is - és ezáltal helyreállt az egészsége és leadott 13 kg-t.)


Viszont sajnos én egy nagyon "kényelmes" ember vagyok (őszintén szégyenlem -.-"). Ezért inkább "sétálnék" egy konditerem futópadján, mint mondjuk esőben meg viharban.


Ugyanakkor lusta is vagyok - ezt mégjobban szégyenlem 😭 - de szeretném magammal megszerettetni a mozgás örömét, ezért gondoltam első körben a "sétát". Szeretném, ha a folyamatos mozgás hatására megjönne a kedvem a valódi sportoláshoz. (Segíthetne nekem leszokni a káros szenvedélyeimről is.)


Jelenleg egy kórosan elhízott, túlsúlyos ember vagyok, aki nagyon egészségtelenül él. De nem szeretnék örökké az maradni. Viszont a "mélyvíz" helyett inkább "apró lépésekben" szeretnék elindulni a változás irányába.


Ha valaki segítene nekem ezügyben, annak őszintén hálás leszek.


2019. máj. 24. 15:07
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

# 10

"A meleg nem nyug az segit fejlodesben. Illetve kiizzadod a rossz anyagokat a testedbol amivel egeszsegesebb leszel lasd szaunaba is azert jarnak."


Csak az a bökkenő, hogy a szaunában 80-90°C van és ott az ember csak ül. A szaunázás közbeni legmagasabb páratartalom: 100 C fokon 9 % és 75 C fokon pedig 22 %. (Én szeretek szaunázni, ha utána egyből le is tudom hűteni magam.) Viszont más egy tartós, 40°C közeli nyári meleg, ami viszonylag magas (70-80%-os) páratartalommal jár - Magyarország klímáját alapul véve. És minél magasabb a pára, a hőérzet is exponenciálisan nő ehhez viszonyítva. Viszont vannak olyan emberek, akik ezt borzasztó nehezen viselik. Én sajnos ilyen vagyok.

Ilyenkor agyilag eltompulok, megszűnnek az érzékszervek működni, szédülés, fejfájás, rosszullét és ha főleg ez társul a gyilkos napsütéssel, akkor inkább jobban járok ha fölvágom az ereimet (az elvérzés kevesebb szenvedéssel jár, de a végeredmény ugyanaz).

Nekem a 30°C-os meleg még a határeset. Viszont ezen felül sajnos kénytelen vagyok visszavonulni a "kényelmes és klimatizált" konditerembe. De addig, amíg az időjárás nem kényszerít erre, szívesen maradok a természetnél. 🙂

2019. máj. 30. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!