Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzésprogramot válasszak?

Kletyka kérdése:

Milyen edzésprogramot válasszak?

Figyelt kérdés
Eddigi konditermi látogatásaim során, minden nap, egy izomcsoportot mozgattam meg (pl hetfő-mell,kedd-hát,stb), de egyre több helyen látom, hogy a helyes párosok azok a mell+tricepsz 2/hét, hát+bicepsz 2/hét, váll+láb 2/hét és has 3-4/hét. Van lényege annak, hogy melyik edzéstípust választom? 17/f

#koditerem
2019. júl. 14. 11:48
 1/2 anonim válasza:

Hát igazából ez elég érdekes kérdés, ugyanis

1: Nem mindenki tudja ugyanazt az izomcsoportot edzeni több órán keresztül(attól függ, hogy mennyi ideig és milyen intenzíven edzel)

2: Néhány izmot fogsz tudni terhelni miután egy másikat már szénné edzettél (PL Tricepszre nem nagyon tudsz letolást csinálni váll után, mivel a vállad a terhelés nagy részét leveszi, ami pedig elég kellemetlen érzés - vagy esetleg felhúzást csinálni azután, hogy az alkarodat szétszedted)

3: Nem minden izom "illik össze", ugyanis ha vádli + alkar napot csinálnál, akkor az elég össze-vissza lenne



Szerintem ez jobb, mint amit te írtál: [link]

(Bár én személy szerint csütörtökre raknám a lábat)



Jobban tennéd, ha kísérleteznél vele és magadtól rájönnél, hogy mi a legjobb.

2019. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Néhány izmot nem fogsz tudni terhelni
2019. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!