Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fogyok egy kilót sem?

Miért nem fogyok egy kilót sem?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok, 165 cm, 67 kg. Le szerettem volna menni 58-60 kg környékére, de egy hónap alatt nem mozdultam el egy dekát sem. Heti 2-3 alkalommal voltam edzőteremben, alkalmanként 45-60 percet, 12 ismétléses sorozatokkal dolgoztam.


Az étrendem napi 1000-1200 kalóriából állt, 90-100 gramm fehérje, 130 gramm ch, 30 gramm zsír ment naponta. Mégsem ment le semennyi sem? Van esetleg ötletetek, mi lehet az oka?



2019. júl. 15. 18:16
 1/3 anonim válasza:

Van oka. És most vedd komolyan amit írok.


Ne a mérleget nézd. Soha. Az izom tele van vízzel, többet nyom, mint a zsír. De az is csak akkor fog fejlődni ha elég táplálékot kap. A 67 kilóhoz az 1200 kalória nagyon kevés. Több fehérjét egyél (tojás, csirke), a hozzáadott cukrot hanyagold amennyire tudod, sok zöldség, kevés de mindennapos gyümölcs, a szénhidrát pedig lassú felszívódású legyen (túró, zabpehely).


Legyél türelmes és pl a hasadat nézd ahogy hónapról hónapra kisebb lesz mert jobban beleférsz a nadrágodba.

És mivel lány vagy és fogyni szeretnél, ezért fektess nagyobb hangsúlyt a lábadra. Az a legnagyobb izomcsoport és az indítja be a legjobban az izomnövekedést. Csak nézz körül, hogy milyen a molett lányok többsége: pipaszár láb, nagy has. Ez van ha valaki nem dolgoztatja a lábait.

A lányoknak pont az áll jól ha felül kicsit lazábban, de lábra kicsit jobban dolgoznak. És ha jobban dolgoztatod, mint amit általában elbír, akkor készteted növekedésre és a fehérje oda fog menni, a szénhidrát pedig ellátja energiával, nem pedig zsírként rakódik le, mint a lustáknál...


ui: Nem kell minden nap testépítő bajnokságra készülni. Csak rendszeresen mozogni és megfelelően táplálkozni. Aztán hónapról-hónapra jön láthatóan az eredmény :)

2019. júl. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne a súlyodat mérd, hanem a méretedet. Fogd a ruhádat, amit kinőttél és mérlegelés helyett azt próbálgasd.
2019. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A napi kaloriaszuksegleted tobb modon tudod novelni. Ha kardioval noveled, 1-2 het utan csokken a testsulyod. Ha sulyzos edzessel, a testsulyod nem fog valtozni par het alatt, mivel mas zajlik le a szervezetben. Mondhatni a kifejezetten zsiregeto jelleggel beallitott kardio mozgas hatasara "egybol" elkezd csokkenni a sulyod, az izomzatbol kiurul a szenhidrat, a sejtjeid dehidratalodnak az izzadas miatt, es megindul a zsiregetes. Ha sulyzozol, elso hetekben az izmok a terheles jellegebol adodoan nem leurulnek, hanem feltoltodnek szenhidrattal es vizzel, maga az izomtomeg is elkezd novekedni, ha kevesebb a kaloria a zsiregetes ugyan ugy megindul. Viszont ez esetben nem lesz az elso par hetben/honapban (egyen es esetfuggo) merheto sulyvaltozas. Ha hozzavesszuk a mar emlitett rendkivul alacsony kaloriabevitelbol fakado raktarozasi viz es tapanyagvisszatartast, meg a sulyzos edzes okozta hormonvaltozasokat a testedben, siman elofordulhat hogy nem fogysz, sot, novekedhet is a testsulyod.

Picit emeld meg a kaloriabevitelt, beiktathatsz par kardio edzest is, es varj meg egy honapot. Elobb utobb csokkenni fog a testsuly, de gyanitom a zsirtomeg mar csokkent. Nem a merleg mondja meg hogy fogytal-e, hanem a tukor.

2019. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!