Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez az edzésterv...

Szerintetek ez az edzésterv mennyire lehet hatékony?

Figyelt kérdés

Hétfő:

- Mell: fekvőtámaszok (3 féle gyakorlat, 5-5-5 sorozat, 10 ismétlés vagy 1 féle gyakorlat, 6-7 sorozat, 20 ismétlés)

-Tricepsz: tolóckodás széken, gumiköteles tricepsz gyakorlat(mind a kettőnél 5 sorozat és 20 ismétles)

-Váll: vállgyakorlatok (2 féle, 5-5 sorozat, 20 ismétlés)


Kedd:

-Egésztest edzés zsírégetéshez (1 perc vagy 20-30 ismétlés sima gyakorlat(fekvő, evezés, oldalemelés, szűkfekvő, bicepszhajlítás, tárogatás, hasprés, plank, guggolás stb., majd aztán 30 mp pulzusemelés(burpee, mountain climber, lépcsőzés, stb.) Ez így kb 45-60 perc, attól függően, hány kört csinálok)


Szerda:

-Hát: evezés gumikötéllel vagy kővel, törzsizom erősítés(8-10 sorozat 20 ismétlés, a végén 1-2 dropset, a tőrzserősítésből 6x20 ismétlés)

-Bicepsz: bicepsz hajlítás szintén kővel vagy gumikötélell (6 sorozat, 20 ismétlés, a végén 2-3 dropset)


Csütörtök:

-Egésztest edzés zsírégetéshez (amit már leírtam)


Péntek:

-Láb (guggolások, kitörések, guggolásból felugrások, bicikli, ez változó, hogy miből mennyit)

-ABS (hasprések és sok plank a futás miatt)


Szombat, Vasárnap kondi szempontjából pihenőnap. Vagyis még olyat szoktam csinálni, hogy szerdán tartok egy pihenőnapot és az egészet onnantól eltolom egy nappal, tehát csütörtök lesz hát-bicepsz, péntek egésztest, szombat láb+ABS.


Emellett van egy futóedzéstervem, amit ezzel szemben előnyben részesítek. Hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken és vasárnap futok. Vasárnap futom a Long Runt.

Az edzésterv első felében csak heti 30-35 km-t futok, a második felében már inkább 40-45-t. Ezt az edzéstervet nem én csináltam, hanem szakszerű edzésterv.


Egyébként ha valakit érdekel, ez egy Nike edzésterv. Vannak benne sprintek(pl: 14x200 m 2 perc pihenővel), benchmarkok(15 perces, osztott edzés), recovery runok(7-12,5 km, ezek az edzésterv legvégén, a verseny közelében lecsökennek), tempó futások (2-7 km), résztávos edzések(8x1000 m) és long runok(17,5-21 km). Ezekből minimum kijön a heti 30-35 km, később a 40-45 km.


Szóval szerintetek ez mennyire jó így? A futás az elsődleges sportom, de izmot is szeretnék építeni.



2019. júl. 16. 10:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy egy 10+5 km-es versenyre készülök, ami azt jelenti hogy a két táv 9:00-től és 10:50-től rajtol. A lényeg, hogy mind a kettőt lefutom és a két időd összeadják és úgy lesz egy eredmény. A célom 1 óra 6 perc.
2019. júl. 16. 11:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell minden nap edzeni,3-4 nap edzés elég egy héten. Futás az oké,de ha van rá mód,menj terembe,és heti 2-3 teljes testes súlyzós edzéssel többre fogsz menni. Mellette persze figyelj a kajára is!
2019. júl. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De a teljes test edzes is ilyen pulzusemelos legyen?
2019. júl. 16. 14:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Edzés közben amúgy is megemelkedik a pulzus. Más a két mozgásforma. Izmot súlyzós edzéssel és megfelelő etrenddel tudsz felszedni, allokepessegre meg jó a futás.
2019. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De van rajtam egy 5-7 kg felesleg, amit le akarnék adni, de izmot is szeretnék felszedni.
2019. júl. 16. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!