Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fáj a fejem edzés közben?

Fáj a fejem edzés közben?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve edzek, soha nem volt semmi gondom.


Az elmúlt pár edzésen elkezdett fájni a fejem. Nem kimondottan erőlködéskor. Pl: Nyomtam fekve, úgy hogy tényleg gyakorlatilag bele is buktam a sorozatba, egy 4 sorozat fekvenyomás után, akartam tolni döntött pados egykezes fekvenyomást, de az lassan koncentráltan, izoláltan, 12 ismétlés számban. 45*-os padot használtam.

Egyszer csak berobbant az agyam a 10. ismétlésnél és hirtelen nagyon durván elkezdett fájni a fejem. (Pedig nem is erőlködtem annyira mint például rendes fekvenyomáskor.)


Abbahagytam a gyakorlatot, és kb. 20 másodpercen belül fokozatosan elmúlt a fájdalom, majd teljesen elmúlt. Utána következő sorozatnál elő jött újra.


Ez ismétlődött egy pár edzésen keresztül, és ma is megtörtént ugyan azzal a forgató könyvel, viszont ma nem múlt el a fejfájás a gyakorlatot követően, hanem folytatta a fájást, több órán keresztül.


Egyáltalán nem vagyok fejfájós típus, soha nem fájt még a fejem gyakorlatilag. És csak 18 éves vagyok, ráadásul egészségesen kajálok. Iszok elég vizet, akár napi 5litert is, a teremben van légkondi.



2019. júl. 21. 21:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is volt ilyen gondom egy időben edzéskor. Ha tényleg jól kajálsz, iszol eleget és nem a meleg miatt van, akkor szerintem túledzetted magad. Vagy nagyon nagy súllyal csináltad a gyakorlatokat, vagy szabálytalanul csináltad őket, vagy csak szimplán megerőltetted magad. Mindenféleképpen pihenésre lenne szükséged, a helyedben legalább 2 napot kihagynék, de akár 3-mat is. Egyébként jó tanácsként mondom hogy 45 fok az kicsit sok fekvenyomáshoz mert akkor már az elülső vállaid is nagyobb terhelést kapnak, én helyette a 30 fokot javasolnám (amúgy a legdurvább ha mindig változtatod pl 2 hetente, igy sokkolod a tested és jobban fejlődsz, pl: 1. héten 15 fok, aztán 2,héten 30 fok, és utána felmehetsz 45 fokra majd aztán vissza). Fejfájásra meg nyugodtan vegyél be vmi algopirint, illetve ha szarul menne az edzés dobj 1-2 koffein tablettát kb 15-30 perccel edzés előtt és sokkal jobban fog menni :) a továbbiakhoz meg kitartást!
2019. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!