Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem igazán értem mennyi...

Nem igazán értem mennyi kalóriát kellene bevinnem?

Figyelt kérdés

177 centi vagyok , 66 kiló, és 18 éves (lány). Kiszámoltam a napi kalóriabevitelemet ami 1800 körül van. Alapból a testemnek kb 1400ra van szüksége bármiféle jellegű mozgás nélkül. De azt olvastam hogy ha fogyni szeretnék legalább 500kaloriaval kevesebbet kellene bevinnem mint alapjaraton. Viszont en edzeni is szeretnek, es nem tudom hogy annyi kaloriabevitellel birnam e.


Most akkor az 1800hoz szamitva vigyek be kevesebbet , vagy az 1400hoz ahhoz hogy fogyjak de birjam az edzest is. Nyilvan ha eleget edzem mindkettonel többet égetek mint amennyit beviszek ,de nem tudom mennyire lenne rossz hatással az rám ha tul keveset vinnek be , es mennyire lenne hatasos a fogyas ha tobbet viszek be mint kellene.


Bocsanat az ékezetekert.



2020. jún. 4. 07:16
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nézd, ha comboddal meg a hasaddal nem vagy megelégedve, de a súlyod annyi, amit írtál, akkor a legvalószínűbb, hogy ilyen alkat vagy. Ami valószínűleg normál alkat, csak rászokott a szemed a manipulált képekre és ahhoz méred magad. Meg persze a barátnőkhöz, csak ugye mindenki más alkat, meg az ember magát előnytelen szögből is látja, és ezt hasonlítja a facebookos előnyös szögből készült képekhez.


Esetleg elmehetnél testzsírszázalék-mérésre (vagy otthonra is van ilyen mérleg, 20 ezer körül már négy pontos Omront lehet kapni), akkor lenne egy objektív mérőszámod arra, hogy rosszul látod a testalkatod, vagy tényleg nem tökéletes. (Mert amúgy nem kell tökéletesnek lennie eleve, csak ha már amúgy se vagy túl zsíros, akkor pláne nem kéne abból még faragni...) Ha az derül ki, hogy még benne vagy az egészéges tartományban de nem a legalján, akkor megpróbálhatsz ebből faragni de úgy, hogy közben a súlyod ne csökkenjen.


De persze ebből is lehet lelki rabság, ha túl szigorúan fogod fel. Az ellen nehéz objektív eszközökkel védekezni.

2020. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ha kepes vagy egy huszast kiadni egy ilyen merlegert, az eleve rossz jel...
2020. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Mr.Q77 ***** válasza:
Az nem “csak” merleg, hanem egy test összetétel mérő. Omron meg egy orvostechnikai eszközöket gyártó cég, hülyeséget nem árulnak. Persze nem 100% pontos de nagyon jò közelítő értéket ad. Vázizomzat/zsír/zsigeri zsír... Bar csak ilyen “hülyeségre” költenék a pénzüket az emberek.
2020. jún. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!