Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem igazán értem mennyi...

Nem igazán értem mennyi kalóriát kellene bevinnem?

Figyelt kérdés

177 centi vagyok , 66 kiló, és 18 éves (lány). Kiszámoltam a napi kalóriabevitelemet ami 1800 körül van. Alapból a testemnek kb 1400ra van szüksége bármiféle jellegű mozgás nélkül. De azt olvastam hogy ha fogyni szeretnék legalább 500kaloriaval kevesebbet kellene bevinnem mint alapjaraton. Viszont en edzeni is szeretnek, es nem tudom hogy annyi kaloriabevitellel birnam e.


Most akkor az 1800hoz szamitva vigyek be kevesebbet , vagy az 1400hoz ahhoz hogy fogyjak de birjam az edzest is. Nyilvan ha eleget edzem mindkettonel többet égetek mint amennyit beviszek ,de nem tudom mennyire lenne rossz hatással az rám ha tul keveset vinnek be , es mennyire lenne hatasos a fogyas ha tobbet viszek be mint kellene.


Bocsanat az ékezetekert.



2020. jún. 4. 07:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Az nem felesleg. Az csak a fejedben van. Mondom, hogy nem vagy százas. A súlyod viszont nagyon is rendben van!
2020. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
2020. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Mr.Q77 ***** válasza:
80%

Valóban fölösleges kalóriákat számolnod, fiatal vagy sportolsz. Törekedj a hosszútávú fenntarthatóságra. Bár nem írtad hogy miket eszel és mit edzel.


De ha hosszútávon betartod hogy

csökkented/elhagyod a cukros egyszerű szénhidrátokat,

törekedsz alacsony glikémiás indexű (GI)ételek fogyasztására (ezek lassan és hosszabb ideig emelik a vércukor szintet, kisebb a zsírképződés esélye később hosszabban okoznak telítettség érzetet stb)


válts ki a jelenlegi ételeket úgy hogy megmarad az élvezet de jóval egészségesebb (vagy legalább is testsúlykontroll szempontjából előnyös)

változatát veszed magadhoz

-pl rizs nél törekedj basmati vagy barna rizsre, ezeknek alacsonyabb a GI je

-tészta az legyen teljeskörűség durumtészta

-kenyereknél is már elérhető nagyon finom sok magvas több fajta liszt keverékes szénhidrát-csökkentet kenyér.

-törekedj a változatos étrendre, sok zöldség fogyasztásra, és a fehérje is nagyon fontos.


persze lehetne még órákig sorolni

2020. jún. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Igen a magassagomhoz kepest jo a sulyom , viszont nem vagyok elegedett a hasammal es a combommal, az ottani feleslegtol mindenkepp meg szeretnek szabadulni. Ne aggodj 11es nincsen testkepzavarom es nem fogom tulzasba vinni :)
2020. jún. 5. 19:43
 15/23 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem. De azért aggódom. Tizenéves vagy, a súlyod miatt aggódsz és gyk-zol. Ez így együtt elég veszélyes kombó.
2020. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
A gyk rossz hatással lenne rám?:/ Szerintem egesz jo tanacsokkal latjak el egymast ebben a temaban az emberek
2020. jún. 5. 20:07
 17/23 anonim ***** válasza:
Feltűnően sok itt a testképzavaros tini, az biztos. És amikor egy feltűnik, mindjárt megjelenik legalább 2-3 másik, aki "továbbképzi"... :((
2020. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Oh ebben viszont sajnos egyet kell értsek, szerintem ez egy generációs probléma , sokan úgy érzik hogy elvárás az hogy tökéletesen nézzünk ki, de sokan csak önmaguknak akarnak megfelelni.
2020. jún. 5. 21:38
 19/23 anonim ***** válasza:

"sokan csak önmaguknak akarnak megfelelni"

Az is épp elég veszélyes lehet. Vigyázz, hogy ne legyél maximalista. Semmilyen értelemben.

2020. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Igyekszem:)
2020. jún. 5. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!