Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez így jó súlytartáshoz?

Ez így jó súlytartáshoz?

Figyelt kérdés

Reggeli: tejeskávé, valamilyen péksüti

Tízórai: valamilyen gyümölcs

Ebéd: szendvics (kifli+csirkemell sonka+sajt)

Uzsonna: tejeskávé+valami nasi (csoki/keksz/puding)

Vacsora: joghurt


Összesen 1500-1650 kcal közöttre jött ki nekem, elvileg 1525-tel tartok súlyt. Ezzel így akkor hízni fogok, vagy ennyi többlet még nem számít?

Nyilván nem minden nap ezt enném, ez csak egy példa volt.



2020. szept. 18. 02:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%
10-es vagyok! Az árak miatt sem veszik a “jobb” minőségű termékeket. Nem mindenki teheti meg sajnos. Be kell érni a parizerrel, és a vizes zsemlével.
2020. szept. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
43%

#11

Kb. 400 ft fél kg lencse, meg lehet csinálni főzeléknek. Ott a youtube. És máris kész a főtt kaja. Fél óra alatt készen van.

Vagy a leves, vesz az ember pár szál sárgarépát és zöldséget, 2 db krumplit megpucolja, felteszi főzni, ízesíti és kész a leves.


Ennyi. Nem a kifogásokat kell keresni és a könnyebbik utat.

A fehérlisztes pékárutól meg az ember csak még éhesebb lesz. Persze, egyszerűbb megvenni a sz..rt, de akkor ne is akarjon az ember meggyógyulni, mert az ilyentől 100%, hogy nem lesz jobban.

2020. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%
12-es nem mindenkinek van energiája erre. Sem igénye. Ha valaki 12 órázik, és ő intézi még a vásárlást is, full lekakálja a lencsét. Plusz otthon hamar elkészíthető ételeket vesz. Pl zacskós leves. Ez a magyar átlag. Aki tehetősebb, annak több ideje van magára. Több pénze is van magára, ez nem kifogás ez tény. Egy átlagos 40 éves férfi, nem fog lencsét venni, főleg nem főzni. Ez tény. Ettől független, biztos van olyan gyári munkás akit érdekel, és biztos van olyan milliomos aki inkább zsemlét vesz.
2020. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%

#13

Huh, akkor repesek az örömtől, hogy apukám teljesen átlag feletti ezek szerint. 57 évesen veszítette el feleségét, azaz anyukámat, full nulláról kezdte a főzést, és a youtube segítségével megtanult főzni. Ennek már 3 és fél éve. És apukám nem gyári munkás, de 24 órázik, utána 3 napot otthon van és még nettó 180 ezret sem keres.


De a kérdésben nem egy 40 éves gyári munkás férfiről van szó. Hanem egy nőről, aki gondolom még fiatal is egyben.

A kérdezőnek adtunk tanácsot, hogy mivel lehetne sokkal jobban súlyt tartani, amivel nem roncsolja tovább a szervezetét.

2020. szept. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem mi alapján általánosítasz? Egész életem minden környezetében akár mit dolgozó felnőttekkel találkoztam, mind főztek magukra. Ha mást nem, vasárnap csináltak 3 félét és kiporciózták egész hétre.


Csak halkan jegyzem meg ha már a szegény munkás osztályról beszélsz pláne nem fognak zacskós meg kész kajákon élni mert marhára drága mind.

2020. szept. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%
Olyan feleslegesen veszekedtek, és teljesen offtopic. Aki anorexiás, az kezdetben egyen bármit, amit jóízűen meg tud enni, az sem egyszerű menet neki.
2020. szept. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%
16-osnak teljesen igaza van. Én más betegségből kifolyólag fogytam le 16 évesen. Most vagyok 17, örülök, hogy sikerült felszednem 3 kilót. Az elején mondták szüleim, ha csak chipset és kakaós csigán akarok élni, ők megveszik, csak hízzak már. Szörnyű volt, de megérte hízni. Egyébként ha akarod privátban beszélhetünk, tisztába vagyok a témával. :)
2020. szept. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a kérdező azért így szeretne étkezni, mert főleg ezek voltak a tiltott ételek számára és most ezeket kívánja. Én is anorexiából gyógyuláskor próbáltam egészségesen enni, de úgy kívántam a csokit, kenyeret(amit anorexia előtt amúgy nem is olyan gyakran ettem), hogy inkább volt, hogy azt ettem reggelire, mert bűntudatom lett volna csak úgy rendes étkezések között enni.

Én azt javaslom, hogy ha így szeretnél, akkor az elején étkezz így, de később törekedj az egészséges és korlátozás nélküli étrend kialakítására.

2020. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező, visszatérve arra, amiért eredetileg kiírtad a kérdést. Az a probléma, hogy ha nagyon vékony vagy, akkor valószínűleg izmaid se nagyon vannak. Ez két dolgot okoz. Egyrészt a szervezeted sokkal kevesebb energiával beéri (az izmok akkor is sok energiát használnak fel, ha nem sportolsz éppen). Másrészt kevesebb szénhidrátot tud szénhidrátként elraktározni a szervezeted, ezért ha nagy arányban azt viszel be, az kellemetlen dolgokat tud okozni.


Szóval ha ez most az átmenet, akkor próbáld meg az étrendet, amit kitaláltál. Összkalóriában biztosan nem túl sok. Ha hízni is fogsz, csak nagyon-nagyon lassan, ettől nem kell félned.


De lehet, hogy marha éhes leszel. Ha ez következne be, akkor át kell alakítanod az étrend összetételét: számold ki a makrotápanyagokat is, és rakd össze úgy, hogy kevesebb cukor, több rost, több fehérje, több zsír legyen benne. A szénhidrát aránya is csökkenhet. Ne félj az ételekben levő zsírtól: a szénhidrátot ugyanúgy zsírrá fogja alakítani a májad, de cserébe még éhes is leszel tőle. Ha zsírból viszed be ugyanazt a kalóriát, akkor az éhség elmarad.


Ezen túl pedig, ha mozogsz is, akkor ez a mennyiség nem lesz elég súlytartáshoz sem. De igazából szerintem jobb lenne, ha picit sportolnál legalább, és annyival többet ennél. Akkor sokkal megbocsátóbb lenne a szervezeted a nem ideális összetételt illetően.

2020. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Vitaminokat szedek egy csomó félét minden nap. És igen, azért ezeket a kajákat eszem, mert ha kis mennyiségben is, de szeretném élvezni amit eddig megvontam magamtól. A főtt kaja nálam suli miatt max hétvégén játszik, akkor is egyelőre alig merem megenni, mert nincsen pontosan ráírva a kalóriatartalma, és bármilyen szánalmas is, félek tőle.
2020. szept. 18. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!