Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi makronak ez soknak számít?

Napi makronak ez soknak számít?

Figyelt kérdés

Zsír: 12g

Szénhidrát: 44g

Fehérje: 48g

Ugyan nem makro, de a kcal: 475


Bocsánat, ha butaságot kérdezek, de nagyon nem vagyok még jártas a témában és nagyon oda szeretnék figyelni a dolgokra.

Nem tudom, hogy ilyen esetben még mit ehetek vacsorára?



2021. febr. 22. 15:44
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Nem logikus, amit mondasz, ezért nem tudunk segíteni. Ha mindig is keveset ettél, és eddig rendben volt a súlyod, csak vissza kellene térni a régi szokásaidhoz. Azt írod, hogy össze van szűkülve a gyomrod, de nem írod, hogy mitől, csak azt, hogy a karantén alatt másképp étkezel, ami ilyet nem okoz.

Amit most csinálsz az éhezés, és csak rosszabb lesz a helyzet, úgyhogy változtatnod kell, de nem így. Valamit nem mondasz el nekünk, vagy a saját étkezéseidet nem méred fel jól, esetleg nem is az étkezéssel volt baj, hanem sokkal beszűkült a mozgástered, és napi 1 óra séta is sokat pörgetne az anyagcseréden.

2021. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

#17-es vagyok, én csak ezt írtam mást nem. Azért írtam hogy azok könnyen lemennek, mert írtad, hogy azokat mindig meg tudtad enni, és mióta azokat nem eszed, nincs étvágyad, amitől nem tudsz rendesen enni, ezért javasoltam, mi lenne ha újra ennél esetleg egy kevés tésztát, vagy egy kisebb sütit. Én csak segíteni akartam, mert ezzel a napi 500kcal-lal nem fogsz tudni sokáig el lenni (tapasztalat), ez súlyos megbetegedéshez vezethet.

Nekem is rengetegszer nincs étvágyam, én ekkor valami édeset szoktam enni, mert az könnyebben lemegy.

2021. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Bocsánat, 17/22-es, nem rád értettem.


Nem volt rendben a súlyom. A tabalyi karantén előtt kb. 62 kg voltam, igaz, ekkor sem ettem sokat, de ugye minden nap mozgásban voltam.

Majd amikor jött a karantén, online oktatásra kényszerültünk, nem mozogtam szinte semmit, szemét kajákat ettem (több gyorséttermi kaja, mint máskor), nem figyeltem oda a kalóriákra/makrókra és ennek köszönhetően hónapok alatt felhíztam. Persze ekkor sem ettem sokszor (ugyanúgy napi 2x-3x) nem zabáltam el a napomat, csak folyton rossz kajákat fogyasztottam. Sajnos hajlamos vagyok a hízásra.

Nyáron diétáztam, így 75 kg-ra fogytam, de az őszi lezárások után megint beleestem az előbb említett hibába.

Nemrég elkezdtem ismét diétázni, hamar le is ment a víz, nyilván a zsírnak több idő kell, mint 1-2 hét.

Tehát, mióta elhagytam a rossz étkezési szokásaimat és áttértem egy relatíve egészséges étrendre, egyre kevesebbet bírok enni és kevesebbet, mint eddig.

Emellett mozgok is, kardió és erősítő gyakorlatokat végzek.

Fogyni nyilván fogyok, most 73 kg vagyok, de félek, hogy ez izom és nem zsír, hiszen az “éhezéstől” félő, hogy azt a szervezetem elraktározza.

Nem értek hozzá, ha butaságot írok, elnézést, de én ezt vettem észre magamon.

2021. febr. 23. 13:54
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem valaki hogy tud eltengődni 400 meg 500 kalóriákon..amikor a fogyás érdekében csak elég lenne lelkiismeretem rendszeresen mozogni, és kiegyensúlyozottan táplálkozni. Ehelyett koplalnak az emberek amivel csak szarrá vágják az anyagcseréjüket, hogy később már 1000 kalóriát ól is hízzanak:(
2021. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Olvasom hogy nem direkt koplaltatod magad, csak szimplán nem tudsz többet enni. Szerintem meg tudnál te többet enni, csak nem mersz, mert akkor félsz hogy lassabban fogysz, vagy esetleg hízol.

Kérlek ne félj ettől! Mindig tartsd szem előtt hogy diéta alatt kell kialakítani olyan táplálkozási szokásokat, amiket hosszú távon tudsz tartani. Kétlem hogy örülnél ha életed végéig ezt az étrendet kellene követed..

2021. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
44%
#24-es: igen, ez teljesen igaz. 1 évig 500 kalóriákon éltem, most felvittem 1000re...hihetetlen de 3 hét alatt 5kg-ot hiztam😔
2021. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
26os ne legyél elkeserwsve, már jó úton vagyok! Lehet elsőre hízni fogsz ez tény, de utánna szépen beáll az anyagcseréd és magasabb kalóriával is tudsz majd fogyni:) sportol mellette mindenképp,az pörgeti még az anyagcserét rendesen!
2021. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
0%
#27-es: Nagyon szépen köszönöm a biztatást! Mióta felvittem ennyire, sok erőm van edzeni, van hogy 2 órát edzek egy nap, általában heti 5-ször szoktam edzeni, naponta minimum 1-másfél órát, de van hogy még 2 óránál is többet..de nem megy lefele a mérlegen a szám, nagyon el vagyok keseredve, tudom ha újra kevesebbet ennék akkor fogynék, de nem lenne erőm edzeni, így fogyás után plöttyedt lennék, amit nagyon nem szeretnék, erős, izmos és csinos szeretnék lenni. Már a hasamon látni a változást, rajta vannak azok a csíkok amik sok edzés után jelentkeznek, szóval alakul a kockahasam amit nagyon szeretnék, de a hasam nagyon nagy lett, és úgy látom egyre csak nagyobb. Félek, hogy még nagyon nagyon sokat fogok hízni, de szeretnék maradni továbbra is az 1000-1200 kalóriánál, de félek hogy ennyivel soha nem fogok lefogyni😔
2021. febr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Hogyha ennyit edzettél szerintem simán lehet hogy a zsírból ment le, helyette pedig izom jött fel. Vagyis ahogy mondod "látszódnak már a kis csíkok a hasadon", jobb lett a formád, a testösszetételed, csak ez még nem látszik a mérlegen.

Tarts ki mindenképp, biztos menni fog a fogyás! :)

Én a helyedben még akár feljebb is vinnék kicsit a kalóriát. Hogyha ennyit edzesz simán ehetnék 1400-1500at is. Csak akkor tényleg fokozatosan, mondjuk minden héten 100 kalóriával emelve, a mozgást pedig tényleg rendesen megcsinálva, kilépve a komfortzónádból:)

2021. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
33%

#29-es: Nagyon szépen köszönöm! Nagyon biztató az amiket írtál!

Igen az lehet hogy izom jött fel, a karomon is látom hogy egy kicsit izmosabb lett. A hasamnak lejjebb kellene menni hogy kockás lehessen..de nem megy lejjebb, egyre nagyobbnak látom, próbálok sok fehérjedús ételt enni, és fehérjeport is iszom, nem értem miért nem megy lejjebb a hasam, vagy legyek kitartó és lejjebb fog majd menni egy idő után?

Szerinted kb meddig fogok még hízni?:( De amúgy ha egyre többet edzem, akkor egyre több lesz az izom, akkor így hogyan fogok fogyni? Hogyan lesz kisebb a szám a mérlegen?

Vannak olyan napok (ritkán) amikor többet edzem és ezért megvan az 1500 kalória is, lehet ezért nem fogyok:( ez lehetséges?

A mozgást rendesen csinálom, ha érzem hogy nem bírom tovább, pl fekvőtámasznál, még plusz csak azért is megcsinálok még 3mat😁

Ne haragudj hogy ennyit kérdeztem de te olyan kedves vagy hogy próbálsz segíteni:)

2021. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!