Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ilyen ételekkel lehet fogyni?

Ilyen ételekkel lehet fogyni?

Figyelt kérdés

78 kilóról fogytam 73-ra egy hónap alatt úgy, hogy nem eszek édességet, a fehér kenyeret teljeskiőrlésű toast kenyérre cseréltem, amiből maximum napi 3 szeletet eszek, azt is délelőtt. Ebédre fele rízs fele saláta hússal, vagy főzelék, tésztát is kiiktattam. Délután általában főtt tojást vagy natúr joghurtot szoktam enni gyömülccsel, magvakkal, és a reggelem zöld teával indítom. Eddig lement 5 kiló mondjuk nemtudom miből, magamon valamiért nem veszem észre a tükörben, csak a ruháimon. Napi 1100 kcal, 142 g ch de ennyit nem mindig eszek, 45g fehérje, és 40 g zsír. Így tartósan tudok fogyni?

20/L



2021. márc. 2. 11:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
6%
a fehérjebevitelen is múlik, mert ha kevesebb energiát viszel be mint aminek a szervezetnek szüksége van, döntenie kell. a fehérjékből fenntartja és táplálja az izmokat.
2021. márc. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
63%
#11-es: hogyan tudom kiszámolni hogy mennyi az a kalória mennyiség, amire szüksége van a szervezetemnek? Ez a BMR adata ugye?
2021. márc. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
52%

[link]

bal alul tudod kiszámolni a bmr-t, ezt kell 1,2vel vagy ha sportolsz akkor 1,4-gyel szorozni. ennyi kell a súlytartáshoz. a bmrnál viszont soha nem szabad kevesebbet enni, mert veszélyes lehet az egészségre (én is elkövettem régebben ezt a hibát és nálam például ideiglenes végtagbénulást okozott)

2021. márc. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
63%
#13-mas köszönöm! Sajnos a linket nem nyitja meg. és ha én fogyni szeretnék akkor azt hogy tudnam kiszámolni hogy mennyit kell ennem?
2021. márc. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
70%

írd be a gugliba hogy "dietetikai kisokos mdosz" és ki fogja adni

a bmr kell ahhoz hogy ne halj meg és annak 1,2 vag 1,4 szerese kell ahhoz (sporttól fügően) hogy megtartsd a súlyodat. Teát ha a kettő között eszel, akkor fogysz. Ha kevesebbet, akkor hamarabb, ha többet, akkor lassabban

2021. márc. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
5%

#11

Az energia a ch-ból van, nem a fehérjéből. Az alap fehérje beviteled, plusz még egy nagyon elenyésző mennyiség szükséges, hogy "táplálja az izmokat". A többi már az edzésen múlik. Azt a sok fehérjét, amit szerinted meg kéne enni, nem tudja a szervezet hasznosítani.

2021. márc. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
75%

"Az energia a ch-ból van, nem a fehérjéből. "


Tévhit, mindenből tud a szervezet energiát előállítani, csak a sorrend más!


Amit könnyebb bontani, abból nyer először energiát, ha az elfogyott jön a következő. (hosszabb, rövidebb szénláncok)


A fehérje van a legutolsó helyen evolúciós okokból, mivel a zsírszöveteddel nem leszel képes erőt kifejteni vagy elmenekülni!


Gondolkodjatok logikusabban!

2021. márc. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
64%

A hormonrendszer, és a hormonok termelődésének mennyisége dönti el, hogy a szervezet miből nyer energiát!

A hormonok termelődése, pedig nagyban függ a test igénybevételétől!


Kb így komplex a dolog.


Ezért van az, hogy akik gyors eredményt akarnak elérni, meg divattestépítők azok "hormonokkal" vagy azok termelését serkentő anyagokkal, (gyógyszerek) lövik magukat, a "szervezetük rendszerének" kárára.


Olyan mint a motoroknak a chiptuning, vagy a nitros palack...

2021. márc. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
#15os hát ez nekem magas, nincs valami egyszerűbb?
2021. márc. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
29%

"Amit könnyebb bontani, abból nyer először energiát"


Akkor miért fehérjével akarsz energiát adni a testednek, ha abból a legnehezebb? Kell nagyon maximum 1 g/testtömeg fehérje, plusz egy kevés zsír. A maradék miért nem lehet szénhidrát, amikor abból van az energia? Ch-t tudod tovább hasznosítani, a proteinnek és a zsírnak viszont megvan a plafonja, ami felett semmi értelme többet bevinni, mert nincs rá szüksége a szervezetnek.

2021. márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!