Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ilyen ételekkel lehet fogyni?

Ilyen ételekkel lehet fogyni?

Figyelt kérdés

78 kilóról fogytam 73-ra egy hónap alatt úgy, hogy nem eszek édességet, a fehér kenyeret teljeskiőrlésű toast kenyérre cseréltem, amiből maximum napi 3 szeletet eszek, azt is délelőtt. Ebédre fele rízs fele saláta hússal, vagy főzelék, tésztát is kiiktattam. Délután általában főtt tojást vagy natúr joghurtot szoktam enni gyömülccsel, magvakkal, és a reggelem zöld teával indítom. Eddig lement 5 kiló mondjuk nemtudom miből, magamon valamiért nem veszem észre a tükörben, csak a ruháimon. Napi 1100 kcal, 142 g ch de ennyit nem mindig eszek, 45g fehérje, és 40 g zsír. Így tartósan tudok fogyni?

20/L



2021. márc. 2. 11:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
79%

"A hormonrendszer, és a hormonok termelődésének mennyisége dönti el, hogy a szervezet miből nyer energiát!"

Azt befolyásolják, hogy mennyi energiát használsz fel. De kérlek mellékelj egy tudományos forrást és meggyőzhető vagyok.

2021. márc. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
46%

"Akkor miért fehérjével akarsz energiát adni a testednek, ha abból a legnehezebb? Kell nagyon maximum 1 g/testtömeg fehérje, plusz egy kevés zsír. A maradék miért nem lehet szénhidrát, amikor abból van az energia? "


:D Gondolkodj!


Mi a legegyszerűbb szénlánc, mit használ az agy, meg kb az összes sejt? A glükózt!


Hol raktározódik a glükóz?


Egy része a vérben, nagyrésze a májban ATP formájában!


Mi lesz a fehérjéből amit kínkeservesen (nagy energiabefektetéssel) bont le a szervezet, glükózzá amennyiben semmi más nem áll rendelkezésére?



ANOREXIA!



Komolyabbra fordítva, neki sem áll lebontani mindaddig amíg zsír, vagy szénhidrát rendelkezésre áll, de!


De!


A szervezet nem olvadóscsoki, hogy csak úgy magától bontogatja az energiatartalékait.


Első körben azt kellene kiszámolni, hogy mekkora szintű fizikai igénybevétel vagy többnapos éhezés szükséges, a gyors tartalékok (máj ATP raktára) teljes kimerítéséhez, és annak elsődleges következményei mivel járnak (eszméletvesztés is lehet).


stb stb magyarázhatnám, de nincs erre több időm!


Olvass!


[link]

2021. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
63%

"Azt befolyásolják, hogy mennyi energiát használsz fel. De kérlek mellékelj egy tudományos forrást és meggyőzhető vagyok."


Neked is itt a tananyag!


[link]

2021. márc. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
50%

Éhezés hatására a szervezet energiát nyer a zsírból? Na ne mondd :D

Ez fogyókúra szempontjából miért fontos? Az a lényeg, hogy úgy fogyjon az ember, hogy közben nem éhezik, különben úgysem lesz tartós a súlyveszteség.


"mit használ az agy, meg kb az összes sejt? A glükózt!"

Igen. És ahhoz mi kell? Csak nem a szénhidrát? Ezért mondom, hogy azt kell bevinni az energiához. Erre te jössz azzal, hogy éhezés esetén a tárolt zsírból lesz az energia..


Az egész onnan indult ki, hogy azt mondtam, nem kell túl sok fehérjét zabálni az izom megtartásához, az 1 g/testtömeg bőven elég. Ezt azóta sem sikerült megcáfolni.

2021. márc. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
42%
Attól, hogy a szervezet nem a fehérjéből akar glükózt előállítani, az nem azt jelenti, hogy a többlet fehérje az izmokat fogja táplálni. Legalábbis az 1 g/testtömeg feletti mennyiség biztosan nem. Csak szépen megterheli a kiválasztó rendszert.
2021. márc. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!