Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez nagyon bekavart a fogyásomba?

Ez nagyon bekavart a fogyásomba?

Figyelt kérdés

Nemrég, pontosabban 1 hete kezdtem el kalóriaszámlálással és edzéssel fogyózni (életmódváltás).

Nagyon szépen tartottam a határértéket, figyeltem a makrókra is, tisztességesen sportoltam is minden nap (mait kivéve, mert egy nap pihenőt tartok hetente). Nagyon belezavarhatott a fogyási tervbe, hogy ma elmentem piknikezni? 6 szelet pirítós lement (3 szeletből), avokádókrém, sajtok, sonkák, bacon, csokis keksz, bor, stb... Simán bevihettem 4000kcal-t, nem is számoltam (azt sem tudom már miből ettem mennyit). Ha folytatom a diétát, akkor ugyanúgy fogok fogyni? Csak nem híztam vissza mindent, amit leadtam (2kg eddig)



#diéta #hízás #kalória #Fogyókolúra
2021. jún. 6. 21:00
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*nem falási roham volt, csak előre volt tervezve a program, lemondani meg nyilván nem akartam.
2021. jún. 6. 21:01
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Semmi gond, ezzel nem zavartál be semmit. 1 nap miatt nem fog vissza jönni a leadott 2kg, csak folytasd tovább az edzést és megfelelő étkezést.


Illetve egy építő jellegű megjegyzés: Nem tudom, hogy mennyire komolyak a szándékaid, de én a te helyedben egy kicsit elgondolkodnék és fejben rendbe tenném magam, mert 1 hét alatt beleestél abba, hogy amint alkalmad volt félreettél és ez a későbbi időben még csak rosszabb lesz és még erősebbnek kell lenned.

Nem azt mondom, hogy ne legyen semmi bűnözés, mert néha kell az is, de jobb ha korkádaba tartjuk ezt és mértékkel csináljuk ezt is.

2021. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően én annak a híve vagyok hogy mértékkel bármi belefér. 4000 kalória mondjuk már nem mérték, vagy csak barokkos túlzás. Ha folytatod, akkor el nem rontottál semmit, viszont ha minden hétvégén játszol egy ilyet, az már nem lesz túl jó.

Gondolj arra, hogy úgy is lehet ám élvezni az ilyen programot, hogy nem eszel egyfolytában. Vigyetek társasjátékot, meg esetleg a kaják közé is kerülhet gyümölcs, azt is jó eszegetni és nem is "csalás".

2021. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, 1 nap nem oszt, nem szoroz.

Viszont én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy valamit elég rosszul csinálsz, ha 1 délután alatt ekkora éhségroham jön rád.

Ugye tisztában vagy azzal, hogy néha egy kis nasi belefér, nyilván ha a kalóriád is megengedi? Ha minden olyat megvonsz magadtól, amit régen szívesen ettél, akkor minden ilyen alkalomkor degeszre fogod magad zabálni.

2021. jún. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Igazatok van, de nem kell aggódni. Már belekalkuláltam ezt a napot (kb egy hónapja terveztük ezt a programot, a láthatáron sem volt még diátás szándék :D)

Lehet, tényleg egy kis túlzás a 4000 kcal, mert sok salátát is ettem, csak egy pohár bort ittam, mellette csak vizet. Három csokis keksz (süteménykeksz vagy mi a bánat), ami nasiként lement, meg a cézár saláta mellé valami mini kenyér rágcsa(?). A zsírbevitelem volt elég durva, mert mindenki csak zsíros dolgokat hozott (avokádókrém, sajtkrém, bacon, sonka, feta, camambert). Megenni meg muszáj volt, mert megromlott volna. Jó, nyilván nem én ettem meg az egészet, csak mindenből kellett egy kanál, egy szelet, egy darabka. A sok kicsi meg ugye sokra megy. De nem érte meg egyáltalán, mert azóta fáj a hasam, fel vagyok puffadva. Nem esett jól, pedig nem is ettem magam degezre.

Falásrohamok nem hiszem, hogy gyötörnének, mert elegendő ételt viszek be magamba, jó a napi keretem, belefér egy kis nasi, ha akarom. / Ha tudom, hogy filmet akarok nézni, amihez nassolni szoktam, akkor figyelek a makróra, hogy megengedhessek magamnak valami pluszt vagy olyan nasit veszek, ami nem kalória vagy zsírdús.

Csalónapokat nem tervezek tartani, mert szerintem sem vezet jóra, ha minden nap azt várom, mikor ehetek dögivel és számolom vissza a napokat. A hónapban több hasonló összejövetel nem lesz, más meg nem zavarhat bele az étrendembe. Az viszont jó ötletnek hangzik, hogy társast vigyek, eleve jó mulatság. Meg legközelebb megbeszéljük a többiekhez, hogy mit vigyünk, nem jó ez a mértéktelen fogyasztás.

2021. jún. 6. 23:09
 6/24 A kérdező kommentje:

*csalóétkezések persze szerintem megengedhetők, mert havonta előfordul egy egy nagyobb esemény, vagy étterembe menés, ahol nem feltétlen szeretné számolgatni az ember a kalóriákat. Néha belefér egy kis plusz is.

De akkor nem izgulok a diétával, hogy elrontottam volna. Holnap felkelek ugyanúgy, mint tegnap vagy előtte, megeszem a finom reggelimet és folytatom a napot egédzséges életmóddal :)

(Észrevettem, hogy az életmódváltással nyitott vagyok olyan dolgokra is, amikre eddig nem is gondoltam volna, mint a cukkini akár. Kicsit kreatívabb lesz tőle az ember. Meg izgalmas is:D)

2021. jún. 6. 23:16
 7/24 anonim ***** válasza:
64%
Értem én, hogy meg volt beszélve a program, de az nem világos, hogy miért köti mindenki össze a családi/baráti találkozókat a nagy zabálásokkal és piálásokkal. A tiéd nem tűnt amúgy nagy zabálásnak, de nem értem, miért nem lehet ezt úgy megoldani, hogy külön kaját viszel. Miért nem vittél magadnak gyümölcsöt például nasinak?
2021. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

7!

Egy olyan emberről beszélünk aki fogyózik. Nyilván nem a gyümölcsöktől hízott meg, tehát valószínűleg nem veti meg az édességeket. Azért szerintem nem kell magyarázni, hogy egy csokis keksz, vagy egy alma a finomabb.

2021. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én is jobban szeretem a sört, mint a vizet. Ettől függetlenül, ha le akarok szokni az alkoholról, inkább iszok vizet.
2021. jún. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

És attól, ha megiszol nagy ritkán egy pohár sört, még nem fog változni semmi.

Attól mert ma a kérdező egy kicsivel többet evett, még nem fog plusz kilókat felszedni.

2021. jún. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!