Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Belezavarhat az ilyen jellegű...

Belezavarhat az ilyen jellegű ebéd a fogyásomba?

Figyelt kérdés

Ebéd-vacsora ált. fehérje+zöldség kombó szokott lenni/csak fehérje ha pl. túró a vacsora.

Reggelim mindig tartalmaz komplex szénidrátot.

Ma 1db teljes kiőrlésű zsemle volt sonkával, sovány sajttal.


Viszont ma az ebédem is szénhidrátosabbra sikerült, zabkorpa-kását készítettem édesítővel, fahéjjal és 1 almával. (kb ugyanolyan, mint egy zabkása)


A gyomromnak egyébként jól esett és szívesebben enném gyakrabban ebédre, mert savasodásra hajlamos vagyok és a folytonos fehérje-zöldség kombó nem tesz jót sajnos ennek.



2016. máj. 17. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj, rostosat is kell fogyasztani. Az édesítőt hagyd el. Az csak szemét! többet árt, mint a cukor. Ha az almát belereszeled, akkor az kellőképp megédesíti. Például a túrót is keverheted banánnal, vagy reszelt almával, hogy finom legyen.
2016. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokféle édesítő van, nem hinném, hogy minddel gond van. Én eritritet, steviát és xilitet használok, a fogamnak csak jót tesz ez, de nem is hallottam róluk sok rosszat (iparilag készülnek, igen, az élet már csak ilyen)... Persze minimalizálni az édesítőket jó ötlet, igazából simán lehet nélkülük élni. De minek, ha velük finomabb és nem ártanak?


Kérdező, nem kavar be, ha nem eszel rengeteget. Szénhidrátra alapozva is simán fogyhatsz, a kalóriadeficit a döntő, bár vannak emberek, akiknek célszerűbb kevesebb szénhidrátot bevinni. Az se mindegy, hogy gyors cukrokat eszel vagy sem, a zabkorpa almával az igazán nem tűnik vészesnek, akárhonnan is nézem (persze van, akinek ez óriási kilengés lenne, de az más kérdés. nekem az lenne, de remekül fogynék vele, ha a deficitnek nem ártanék).


Ha pedig ez jólesik, a normál ebéded pedig nem, akkor jobb is, ha változtatsz.

2016. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az eritiolt kevesen ismerik, azzal nekem nem is nagyon van bajom. Az a baj, hogy az "édesítő" sokak számára azt a szemét bogyót jelenti, amit kávéba, meg teába kell pötyögtetni. Na az hamarabb sírba teszi az embert, mint a sima cukor!
2016. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!