Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez nagyon bekavart a fogyásomba?

Ez nagyon bekavart a fogyásomba?

Figyelt kérdés

Nemrég, pontosabban 1 hete kezdtem el kalóriaszámlálással és edzéssel fogyózni (életmódváltás).

Nagyon szépen tartottam a határértéket, figyeltem a makrókra is, tisztességesen sportoltam is minden nap (mait kivéve, mert egy nap pihenőt tartok hetente). Nagyon belezavarhatott a fogyási tervbe, hogy ma elmentem piknikezni? 6 szelet pirítós lement (3 szeletből), avokádókrém, sajtok, sonkák, bacon, csokis keksz, bor, stb... Simán bevihettem 4000kcal-t, nem is számoltam (azt sem tudom már miből ettem mennyit). Ha folytatom a diétát, akkor ugyanúgy fogok fogyni? Csak nem híztam vissza mindent, amit leadtam (2kg eddig)



#diéta #hízás #kalória #Fogyókolúra
2021. jún. 6. 21:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azért szerettem meg a kalóriaszámolást, mert sokkal szabadabban étkezem, mint amikor hasraütésszerűen "diétáztam". Mondjuk mivel alapból egészséges, minőségi táplálékot igyekszem enni, nekem a csalás sem hiányzik alapvetően. De valamelyik nap én is hivatalosn voltam egy szülinalra, ahol belém tömték a tortát meg ittam is kicsit. Sejtettem, hogy ez lesz, úgyhogy már reggel futottam egyet, kevesebbet is ettem napközben, aztán isten tudja, hogy a két kis szelet torta meg az alkohol pontosan hány kcal volt :D de jól betölthetett mert másnap nyomtam egy brutál lábedzést + 20 perc intervall futás, és másnap visszaálltam normálüzemmódban a kaja terén is. Szóval nincs ezektőo lelkiismeretfurdalásom, de nem is csinálok belőle rendszert. Kb két hetente van egy-egy olyan napom, amikor nem számolom a kalóriákat, de akkor is figyelek azért h ne zabáljak össze mindent, szerintem 4000 kcal az nagyon sok. már ha volt annyi.
2021. jún. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, amúgy így is látvànyosan fogyok, meg ami nekem fontosabb, hogy az izomzatom is szépen fejlődik mellette :)
2021. jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
53%

Én minden héten tartok laza napot. Ha ettől 1 kg helyett csak 0.8 at fogyok hát annyi baj legyen.


Az se zavar ha néha becsúszik azon kívül egy 1600-1800as nap.


Ez maraton, nem sprint

2021. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Én kizárólag olyan ételt vittem, amit én is nyugodtan eszegethetek, csak rajtam kívül mindenki más kalóriadús kajákat hozott. Az meg nem várható el egy társaságban, hogy nem eszek semmit a másik kosztjából (rámtukmálják). Nem nevezném falási rohamnak ezt, mert ugyanúgy tudatosan válogattam a kaják között. Pl. Jó sok salátát ettem, kevés kenyeret (csak minden sz*rhoz kenyér volt), míg mások "vedelték" a bort, én nekem elég volt egy kis pohár. Meg folyamatos nyomást éreztem amiatt, hogy kb mindenki elvárta tőlem, hogy egyek mindenből mindent is. Meglettem volna a répával és mártogatóssal is, de "kötelező megkostólni" a házi pirítóst stb

Meg a többieknek is új volt az, hogy diétázom, nem akarták megérteni, hogy nem szeretném teletömni magam mindennel. Csak azt mondták, skipeljem a mai napot, mert ez van :D. De büszke vagyok magamra, mert így is volt önuralmam. Mondjunk nem is kellett nagy önuralom hozzá, mert nem éreztem késztetést arra, hogy teletömjem magam, mintha ez lenne az utolsó napom. Nem akarok "jókat enni", mert diéta alatt is azt csinálom :D. Csak egészségesebb arányban eszek több jót és kevesebb rosszat. Pl. Több fehérjét eszem, számolom a kalóriákat, figyelek a makrókra. Ha annyira szeretnék nassolni, akkor miért ne tehetném. Tudok csinálni kalóriaszegény nasit, de tudok enni egy csomag chips helyett csak 3 darabot, mellette meg zöldséges mártogatót jól fűszerezve enni. És nem hiányzik a zacskós chips, mert nem a mennyiség kell, hanem az íz. Nekem meg egy darab is elég akár a feelinghez. (Eddig sem voltam nassolgató típús meg felzabálom a hűtőt típus, csak nem mozogtam semmit és nem figyeltem arra, hogy minőségien étkezzem.)

2021. jún. 7. 12:09
 15/24 anonim ***** válasza:
63%

"Az meg nem várható el egy társaságban, hogy nem eszek semmit a másik kosztjából"

Ez az, amit soha nem fogok megérteni. Mi a jó égért kell összekötni a társas eseményeket a zabálással? Enni otthon is tud mindenki. Nem azért megy az ember ilyen programokra, hogy a másikkal találkozzon és minőségi időt töltsön? Mit számít, hogy ki mit eszik mellette?

2021. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Öö, mert talán piknikezni mentünk a rétre...

És pont az volt a lényeg, hogy együtt esszük egymás kosztját. Rajtam kívül meg nem diétázik senki, én meg csak ezért nem mondom le a pikniket, amit már egy hónapja terveztünk.


***De nem is ez volt a kérdésem. Magam is felmértem, hogy nem így fogy le az ember, oda is figyelek. Ez volt az egyetlen alkalom, nem szándékozom rendszeresen piknikezni/piálgatni/étterembe járogatni se semmi. A kérdésem arra irányult, hogy nagyon belezavarhat egy ekkora kitérő a diétában, főleg így az elején.***

Valószínűleg kicsit bezavart, 1 nappal később fogom elérni a kívánt célsúlyomat. De már válaszolt(ak) a kérdésemre, le is nyugodtam (kicsit parás vagyok).

2021. jún. 7. 13:56
 17/24 Kései Sirató ***** válasza:
A csokis keksz, meg a bacon - ezek azok, amiknek magasabb a kalóriaértékük..
2021. jún. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
66%

15!

A legtöbb ember az evésre mint egy kellemes időtöltésre gondol, amit szívesen végez a barátaival. Szerintem nincs is jobb mint eszegetni, közben nagyokat beszélgetni. Ebben mi a nem minőségi idő? Ha mindenki csendben kajálna azt megérteném, de azért nem ez szokott történni.

2021. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#18

Jó eszegetni a barátokkal, csak miért nem mindegy a másiknak, hogy az éppen diétázó ember mit eszik? Ezt úgy általánosságban kérdezem, például amikor ünnepekkor mindenki sír, hogy jajj, de sokat ettem. A kérdezőnél ez egy egyszeri (?), amúgy sem durva túlevéssel járó történet volt. Ha folytatja a diétát, természetesen semmit nem fog számítani.

2021. jún. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%

11-es vagyok. Én is sokáig nem. tudtam elfogadni, hogy mások miért akarnak ilyenkor tömni :D a nagyobb baj az, hogy mivel súlyproblémáim voltak ugyanakkor imádtam a redflag kajákat, én magam csináltam iszonyú pszichés problémát abból, ha ilyenkor ettem. és utána másnap nem bírtam visszaállni. amióta számolom a bevitt kalóriákat meg az elégetetteket is, azóta ez megszűnt. alapvetően jól étkezem, célomnak. megfelelő kalóriabevitellel, rendszeres mozgással. sosem fogytam még ilyen egyszerűen, és nem is diétának fogom fel, meg nincs az, hogy majd ha X kilóval könnyebb leszek, ehetek ezt meg azt. helyette néha hagyom magam csalni, és problémának sem érzem, mert tudom, hogy ha nem egy-egy napot emelek ki, hanem a hetet nézem, teljesen rendben van a bevitel/elégetés. és tök jó mert ha valami happening van, bűntudat nélkül engedek egy-egy csalókaját, a többiek sem. problémáznak, hogy nem eszem.

bár én elfogadom mindig, ha valaki diétát tart.

2021. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!