Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van valaki olyan jófej, hogy...

Van valaki olyan jófej, hogy segitene nekem valami rendszert kialakitani a fogyásomban?

Figyelt kérdés

Februárban 90kiló voltam, most 87. (182cm vagyok, lány) 70környékére szeretnék lefogyni, vagy legalább 75re. Szóval kb 17kiló.

Esetleg tud valaki ajánlani hatásos edzés tervet itthonra? Illetve nem hizlaló, finom nasikat? (Édes)

Anyukám nem engedi hogy fogyózzak, (ennek ellenére folyton kritizálja a kinézetem) szóval ebédet azt kell ennem amit főz. Mennyi vizet kéne innom egy nap?


Igazából annyira tanácstalan vagyok. Annyiszor elkezdtem, de max másfél hétig sikerült kitartanom.


2020. júl. 29. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
2020. júl. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mozgás: [link]
2020. júl. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Naponta 2 liter víz.
2020. júl. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebedbol eheted nyugodtan, amit foz, de egyel fel adagot. Nem az fogja elrontani a fogyasod, hogy megeszel egy kis adag porit, hanem a sok egyeb.
2020. júl. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem edzés tervet magadnak keress. Fontos hogy szeresd amit mozogsz különben nagyon gyorsan abba hagyod. Kardió ajánlott 130+ pulzus számmal.


Édességek

Én általában nem riadok vissza egy szelet csokitól vagy egy bögre pudingtól sem. De ott vannak a gyümölcsök, édesítős zabkása, banán palacsinta (1 banán 2 tojás pépesen kisütve) forralt gyümölccsel. Ha lefagyasztod a banánt és összeturmixolod egy kis vízzel/tejjel (plusz fahéj v kakaó por) akkor még fagyid is lesz.

2020. júl. 30. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kalóriaszámláló oldalakon meg tudod nézni, mennyi kalóriával tudnál fogyni (heti fél kg. fogyást állíts be). A makrókat is számold: vidd be az ajánlott fehérjét, a szénhidrátot a mostanihoz képest csökkentsd. Kerüld a finomított szénhidrátokat (cukor, liszt), üres kalóriákat, egyél kevesebb feldolgozott élelmiszert és több zöldséget (nem csak nyersen, főzelékek, párolt zöldségek, levesek is).

Egészséges nasik: reszelt alma fahéjjal, joghurt+bogyós gyümölcsök (vagy más friss gyümölcs), magas kakaótartalmú étcsoki (1 kocka), 1 marék dió/mogyoró/mandula.

Edzés: Chloe Ting edzésprogramjait ajánlom. A pihenőnapokat is tartsd be.

2020. júl. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Mert ha anyuka főz otthon, baromira könnyű lesz kalóriát számolni belőle...
2020. júl. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt is meg lehet saccolni, nem nagy ügy.
2020. júl. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A hangsúly a kiegyensúlyozott étkezésen van: el kell hagyni a chipszet, csokit, egyéb üres kalóriákat tartalmazó nasikat, gyors kajákat, és mellé mozgás.


kaloriabazis.hu segít mindenben, a megadott adataid alapján kiszámolja neked, hogy mennyi kalóriára van szükséged, mennyit fogyaszthatsz napi szinten a célod eléréséhez, valamint nyilvántarthatod a napi beviteledet, és a sporttevékenységedet is.


Ne aggódj azon, hogy ebédre anyud főztjét kell enned, nyugodtan eheted, csak egyél belőle lassan és kisebb adagot. A benne lévő kalóriát természetesen nem tudod pontosan kiszámolni, de a kalóriabázisra elég sok főtt étel kalóriatartalma is fel van vezetve, ez azért ad egy jó támpontot, a többi étkezést pedig szinte pontosan ki tudod számítani.


Fontos, hogy kiegyensúlyozott legyen az étkezésed, és semmiképp ne fogyassz napi 1200 kalóriánál kevesebbet. Semmit nem kell 100%-osan megvonni magadtól, de mindent csak mértékkel szabad enni, és úgy, hogy beleférj a keretbe. Viszont én azt tapasztaltam, hogy könnyebb úgy átállni, hogy az első két-három hétben elhagyom a nasikat, és beállítok egy rendszert az étkezésben. Először nem könnyű, aztán szépen lassan természetesség válik. Azóta lényegesebben engedékenyebb vagyok magammal, de sokkal kevésbé kívánom a "rossz" nassolnivalót.


Jó nasik: tízóraira nyugodtan ehetsz idénygyümölcsöket, uzsira édességként én túrókrémet szoktam enni (2 rész sovány túró, 1 rész zsírszegény tej, kis fahéj, kevés valódi citromból nyert citromlé, édesítő, és ezt turmixolom össze, több adagot szoktam csinálni, hűtőben eláll, és 100 gramm mindössze kb 70 kalória. de pl mehetnek magok is, pár szem mandula, mogyoró, natúr joghurt gyümivel, zabkása, ritkásan 1-1 kocka csoki, de lehet "fagyit" is készíteni joghurtból és gyümölcsökből, vagy akár szimplán csak leturmixolt gyümiből. A lényeg a mértéktartás.


Edzésnek: kezdésnek valami laza állóképesség-növeléssel kezdeném. Ha van biciklid, akkor járj el tekerni először rövid, majd egyre hosszabb távon, úgy, hogy ne leheld ki a lelked, de azért megizzadj bele. Futást még semmiképp nem javaslom ekkora túlsúllyal.

Otthonra: gyakorlatilag a nagyon ugribugrisat leszámítva bármilyen torna a youtube-ról: erősítő gyakorlatok, jóga, alakformáló, akármi, ami szimpatikus. később magadnak is összeállíthatsz egy rutint a kedvenc gyakorlatokból.

Egyelőre dióhéjban ennyi, ha bármi kérdésed van, privátban szívesen segítek.

2020. júl. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönööm! ☺️
2020. júl. 30. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!