Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hónapok óta stagnál a fogyásom...

Hónapok óta stagnál a fogyásom. Lehetséges, hogy túl nagy volt a deficitem és a szervezetem hozzászokott ehhez?

Figyelt kérdés
24 kiló fogyás után teljesen megállt a mérleg. A kalkulátorok szerint jelenleg 2700 kalória körül lenne az alapanyagcserém, én kb 2000 kcalt eszem egy nap és erre még edzek is heti ötöt. A fogyás teljesen megállt, én attól félek, hogy túlságosan sokáig nagy volt a deficit és lelassult az anyagcserém, valamint hozzászokott a túl alacsony kalóriához. Ilyenkor mi a megoldás? Két hétig egyek 2700-3000 kcalt és folytassam az edzést, majd csökkentsem újra? Járt már így valaki?

márc. 18. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A fogyás nem lineáris, kitartást.
márc. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel csökkent a testméreted, a BMR értéked is változott. Számold újra.
márc. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Csontból nem lehet fogyni.
márc. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A BMR értékem jelenleg 2500-2700, ezért gondolom, hogy belassult az anyagcserém vagy hasonló, mert -1000 és -1500 kcal deficites napjaim vannak, a mérleg mégsem mozdul 6 hete kb.
márc. 18. 18:24
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
6 hét az már elég sok. Próbáld meg akkor hogy a BMR-ed eszed egy ideig, és meglátod mi történik, aztán majd annak fényében lépj tovább.
márc. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Oke, írod, hogy mennyi kcal-t eszel. Ez így önmagában nem mond semmit, ha nem tudjuk milyen magas, hány kg vagy. Nő vagy férfi?
márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha a bmr 2700 es 2000t eszel akkor ogen, nyilvan belassul es csokken az energiaszukseglet. Most szivhatsz ahelyett hkgy elolrol jol csinaltad volna. Edd a bmr-t minimum. Minden nap
márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ami kimaradt: 28 éves férfi vagyok, 113 kg jelenleg, 140ről indultam júliusban. Heti 5x járok edzőterembe ahol 1 órát izomcsoportos edzéseket végzek és 25-30 percet intenzíven kardiózok utána. Július óta folyamatosan nagyon alatta ettem a BMR-nek, ezért nem csodálkoznék ha a szervezetem már hozzászokott volna a túl alacsony kalóriabevitelhez, így most lehet hónapokba fog kerülni helyreállítani, de tanultam ebből is, tudom, hogy hülyeséget csináltam eddig.


3 hétig most a BMR értékemet fogom bevinni és azt is úgy, hogy nagyon figyelek a makrókra is.


Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat, ha van akkor jöhet még.

márc. 19. 08:25
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Magasságot nem írsz. De 175 cmvel számolva is 2500 a BMRod és 3500 koruli az anyagcsered. Tehat mar a 2500 kcallal is 1000es deficitben vagy. En a helyedben belonem a 700as deficitet amig nagy a tulsuly aztan lehet csokkenteni 500ra
márc. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Arra nem is gondolsz hogy mi van ha nem stagnál csak megy fel az izom és megy le a zsír?

Képek, körméretek ugye vannak? Ha nincsenek akkor most csinálj hogy lásd a további hónapokat

márc. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!